UFC

Gilbert Burns vs. Olivier Aubin-Mercier na UFC on FOX 28

Gilbert Burns i Olivier Aubin-Mercier powalczą podczas gali UFC on FOX 28 o przedarcie się na przedpola czołowej piętnastki kategorii lekkiej.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy dwoma świetnymi grapplerami – Gilbertem Burnsem (12-2) i Olivierem Aubin-Mercierem (10-2) – został oficjalnie dodany do rozpiski gali UFC on FOX 28, która odbędzie się 24 lutego w Orlando.
31-letni Brazylijczyk przygodę z UFC rozpoczął od serii trzech zwycięstw, ale później zaczął przeplatać zwycięstwa z porażkami. Pierwszą w karierze zafundował mu Rashid Magomedov. Podniósł się po niej, poddając Łukasza Sajewskiego, ale potem został wypunktowany przez Michela Prazeresa. Ostatnio jednak ponownie to jego ręka powędrowała w górę – podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 116 efektownie znokautował Jasona Saggo.

Nawet lepiej radzi sobie Aubin-Mercier, który wygrał sześć z dotychczasowych ośmiu walk w oktagonie i może pochwalić się obecnie serią trzech kolejnych wiktorii – z Thibaultem Goutim i Drewem Doberem, których udusił, oraz Tonym Martinem, którego niejednogłośnie wypunktował podczas UFC Fight Night 116 we wrześniu.

Obaj zawodnicy brylują w walce na chwyty, ale wydaje się, że w tym elemencie przewaga powinna należeć do Brazylijczyka – pod warunkiem jednak, że rzeczywiście walka trafi do parteru, bo to prawdopodobnie zależeć będzie od mocniejszego zapaśniczo Kanadyjczyka. Niby obaj rozwijają się cały czas w elementach kickbokserskich, ale Burns ciągle bywa w swoich poczynaniach chaotyczny, a Aubin-Mercier – choć nieco bardziej wyrachowany – od czasu do czasu inkasuje potężne ciosy z uwagi na swoją lichą defensywę. Niewykluczone jednak, że agresja i aktywność Brazylijczyka, który prawdopodobnie nie będzie obawiał się wylądowania na plecach, zaprowadzą go do zwycięstwa

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gilbert Burns – 1.60
Olivier Aubin-Mercier – 2.25

Rozpiska UFC on FOX 28

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (11-2) vs. Jessica Andrade (17-6)
205 lbs: Marcin Prachnio (13-2) vs. Jake Collier (11-4)
155 lbs: Gilbert Burns (12-2) vs. Olivier Aubin-Mercier (10-2)

*****

Jared Cannonier: „Nie szukam sławy i bycia drugim Conorem McGregorem, żeby ćpać kokę i lać gangsterów”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button