UFC

Giga Chikadze vs Sodiq Yusuff co-main eventem w Las Vegas

Czołowi reprezentanci 145 funtów zmierzą się w drugiej walce wieczoru gali UFC Fight Night.

Za niespełna dwa miesiące dojdzie do interesującego starcia w czołówce kategorii piórkowej.

Znajdujący się na 8. miejscu rankingu do 145 funtów Giga Chikadze (14-3) spotka się w klatce z Sodiqem Yusuffem (12-2). W swoim ostatnim występie Chikadze stoczył oktagonową wojnę z Calvinem Kattarem, który na dystansie 25 minut mocno porozbijał Gruzina, przerywając serię jego siedmiu zwycięstw.

Yusuff z kolei wraca po zwycięstwie odniesionym nad Alexem Caceresem, którego wypunktował w marcu 2022 roku, co stanowiło udany powrót po porażce z Arnoldem Allenem. Do tej pory jest to jedyna porażka Amerykanina w UFC, który w szeregach organizacji stoczył 6 pojedynków.

Giga to efektownie walczący kickboxer, który lubuje się w ciosach prostych i okrężnych kopnięciach i prawdopodobnie to on będzie miał w stójce więcej argumentów.

Yusuff natomiast słynie z systematycznego okopywania nóg rywali lowkingami, a także powinien mieć po swojej stronie przewagę zapaśniczą – przewrócenie Chikadze łatwym zadaniem jednak nie będzie.

Wydaje się, że nieznacznym faworytem pojedynku będzie reprezentant Gruzji, a zwycięzca wykona krok w stronę top 5 kategorii piórkowej.

Zawodnicy spotkają się 17.09 w co-main evencie gali UFC Fight Night, zwieńczonej przez starcie Cory’ego Sandhagena z Yadongiem Songiem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button