UFCWiadomości MMA

Hall zastępuje Carneiro przeciwko Mousasiemu

Gegard Mousasi otrzymał nowego rywala na galę UFC Fight Night 75.

Brazylijczyk Roan Cerneiro nabawił się kontuzji i nie zmierzy się z Gegardem Mousasim (37-5-2) na gali UFC Fight Night 75, która odbędzie się 26 września w Japonii. Nowym rywalem Ormianina został Jamajczyk Uriah Hall (11-5).

Chwytacz Snów, a więc jeden z niewielu czołowych zawodników swojej kategorii, który pamięta jeszcze czasy PRIDE, po dołączeniu do UFC przeplatał zwycięstwa z porażkami, pokonując Ilira Latifiego i Marka Munoza oraz przegrywając z Lyoto Machidą i Ronaldo Souzą. Ostatnio zaliczył jednak dwie kolejne wygrane, w pokonanym polu zostawiając Dana Hendersona, którego znokautował, oraz Costasa Philippou, którego na UFC Fight Night 66 zdominował zapaśniczo i parterowo.

Gegard Mousasi zaprezentował dobre ofensywne zapasy w starciu z Costasem Philippou.

Jego rywal, Uriah Hall, rozpoczął przygodę z UFC od dwóch rozczarowujących porażek, będąc zmuszonym do uznania wyższości Kelvina Gasteluma i Johna Howarda, by później jednak zanotować trzy kolejne zwycięstwa – nad Chrisem Lebenem, Thiago Santosem i Ronem Stallingsem. Gdy wydawało się, że Jamajczyk nabiera rozpędu, przyszła porażka z Rafaelem Natalem, po której Hall podniósł się, pokonując ostatnio na UFC Fight Night 73 Oluwale Bamgbose.

Zwycięzca pojedynku w kolejnym będzie mógł śmiało mierzyć w rywala ze ścisłej (Mousasi) lub szerokiej (Hall) czołówki dywizji średniej. O ile oczywiście Hall nie zdecyduje się przenieść do kategorii półśredniej, o czym już wcześniej przebąkiwał.

Obaj zawodnicy bywają w oktagonie przeraźliwie chimeryczni. Hall to bardzo groźny kickbokser, ale wyrachowana stójka Mousasiego z doskonałymi ciosami prostymi, jego warunki fizyczne, niezłe ofensywne zapasy oraz bardzo dobra praca z góry, a także znacznie większe doświadczenie powinny być atutami Ormianina w starciu ze starszym o rok rywalem. Na korzyść Dreamcatchera powinien działać też fakt, że Hall bierze tę walkę w zastępstwie.

Aktualna karta walk gali UFC Fight Night 75:

Roy Nelson vs. Josh Barnett
Uriah Hall vs. Gegard Mousasi
Li Jingliang vs. Kiichi Kunimoto
Matt Hobar vs. Norifumi Yamamoto
Diego Brandao vs. Katsunori Kikuno
Kajan Johnson vs. Naoyuki Kotani
Takeya Mizugaki vs. George Roop
Chico Camus vs. Kyoji Horiguchi
Shinsho Anzai vs. Roger Zapata
Nick Hein vs. Yusuke Kasuya

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button