KSWPolskie MMA

Gdzie do walki ze „Szpilą” będzie przygotowywał się „Pudzian”? Czy wróci do WCA? „Wszyscy wiedzą, o co tam naprawdę się rozchodzi”

Artur Szpilka zapowiedział, że nieszczególnie interesuje go, gdzie przygotowania do walki odbędzie Mariusz Pudzianowski - skupia się na swoich treningach.
Pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką jest już w zasadzie przesądzony. Zapowiedział go niedawno współwłaściciel KSW Martin Lewandowski, a obaj zawodnicy potwierdzili, że są gotowi na walkę.

W poniedziałek Szpila zdradził, że pod uwagę brane są dwa terminy – maj oraz czerwiec. Wszystko zależeć będzie od jego postępów rehabilitacji pleców po niedawnej operacji. Jest jednak dobrej myśli. Zapowiada, że do treningów z pełnym obciążeniem będzie mógł powrócić już pod koniec lutego.
Jak bumerang wraca jednak kwestia… sztabu trenerskiego byłego strongmana. W drodze do poprzedniej walki – przegranej przez poddanie na skutek ciosów z Mamedem KhalidovemPudzian przygotowywał się poza WCA. Jego dotychczasowi trenerzy, Arbi Shamaev i Anzor Azhiev, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami nie stanęli w jego narożniku.

Gdzie przygotowania do walki z Arturem Szpilką – który przecież też współpracuje w Warszawskim Centrum Atletyki chociażby z Anzorem Azhievem! – zorganizuje Mariusz Pudzianowski? O to zapytał Szpilę dziennikarz Artur Mazur w magazynie Klatka po Klatce.– Nie chciałbym prywatnie wchodzić w różnego rodzaju animozje, bo to zawsze może być inaczej – odparł Artur. – Ale, powiedzmy, znamy Mariusza. Wszyscy wiedzą, o co tam naprawdę się rozchodzi. Przecież nawet nie muszę mówić, a sam dobrze wiesz, o co chodzi. Ale to już jest jego sprawa.

– Ja się tym w ogóle nie interesuję, z kim on będzie trenował. Interesuje mnie mój sztab szkoleniowy, moje przygotowania do tej walki. Lepszego nie mogłem sobie wymarzyć – Anzor, Arbi… Właśnie Arbi to na pewno nie wyjdzie, bo to jest… Był trener też Mariusza, co by nie mówić. Ale Anzor, Miexon, Gerard, Kostka, Mister Chycki i lecimy.
– Do tego jeszcze przede wszystkim trener Jarosław Rogala od kickboxingu. Naprawdę mega świetny szkoleniowiec. Bardzo żałuję, że ta kontuzja u mnie wyszła, bo przerwałem naprawdę fajne treningi. Mega gość z pojęciem. A to w ogóle był trener Marka Piotrowskiego. Taka ciekawostka.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button