„Gdy obaj goście są ciężsi, łatwiej o nokaut” – Paulo Costa z ogromną nadwagą przed walką z Marvinem Vettorim

Pojedynek Paulo Costy z Marvinem Vettorim nie odbędzie się w limicie kategorii średniej – o ile w ogóle się odbędzie.
Nieoczekiwanie na trzy dni przed galą UFC Fight Night w Las Vegas pod znakiem zapytania stanęła walka wieczoru, w której rękawice mają skrzyżować Marvin Vettori i Paulo Costa. Wszystko za sprawą… wagi Brazylijczyka.
– Coś gównianego się tutaj odbywa – powiedział Vettori podczas konferencji prasowej w środę, na dwa dni przed ważeniem. – Miał jakieś problemy z wagą. Powiedziałem, że wyjdę do niego w dowolnej wadze, ale koniec końców musimy być profesjonalistami. On nie nim nie jest. Kurwa, wszyscy musimy się męczyć z tym ścinaniem, więc musi też trochę ściąć. Zobaczymy.

– Ostatniej rzeczy, jakiej chcę, jest odwołanie tej walki. Wyjdę więc do niego w dowolnej wadze. Musi jednak też trochę pocierpieć z tym ścinaniem. Wszyscy przez to przechodzimy. Ma naprawdę dużą nadwagę.

Włoch zaznaczył też, że walka w nowym limicie wagowym musi mieć dla niego „sens”, w odrobinę zawoalowany sposób dając do zrozumienia, że zmiany ustaleń będą wymagały rekompensaty.

Jak natomiast wygląda to z perspektywy Borrachinhy?– Myślę, że dojdzie do tej walki – stwierdził podczas konferencji prasowej. – Nie dojdzie do niej wyłącznie wtedy, jeśli on nie będzie jej chciał. Może możemy zrobić umowny limit. 90 kilogramów. 195 funtów. Może.

– Uważam, że zorganizowanie tej walki w 195 funtach byłoby ciekawsze dla fanów. Więcej akcji. Chcę wyjść tam ostro. Może on też chce ruszyć na mnie ostro, więc gdy obaj goście są ciężsi, łatwiej o nokaut.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Brazylijczyk zdradził też swoją aktualną wagę. Otóż, waży 211 funtów, czyli 96 kilogramów.

Zapytany, dlaczego nie będzie w stanie wypełnić limitu kategorii średniej, odpowiedział z tajemniczym uśmiechem, że powie po walce.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

5 Comments

 1. cesellolaroma

  21 października 2021 at 05:04

  Costa dobry cwaniak. Nie jestem przekonany, czy tam w głowie wszystko gra po tej upokarzającej porażce z Israelem.

 2. czungumangu

  21 października 2021 at 06:56

  Jak ja takich rzeczy nie lubię. Oby Vettori go na dobre wywalił z UFC, z Costy już nic nie będzie ciekawego.

 3. bulizzor

  21 października 2021 at 09:10

  Może niech przejdzie do ciężkiej? Tam dopiero łatwo o nokaut…

 4. shad0w3k

  21 października 2021 at 14:51

  Ten Costa to straszny idiota i nie raz to pokazał, a ostatnimi czasy swoją postawą coraz bardziej nadaje się na odrzut z UFC. Jeśli do tej walki dojdzie i Vettori go poskłada to jest coraz bliżej wypadu i wtedy będzie mógł sobie żreć i pić do woli ;) w Bellatorze może by się odnalazł, a w KSW mógłby w ogóle kosić większość po pijaku.

 5. Santo44

  22 października 2021 at 11:57

  Costa ma ewidentnie problemy psychiczne, dobrze by mu zrobiła praca z psychologiem sportowym..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply