ONE FC

Garry Tonon poddaje efektowną gilotyną na ONE Championship w Singapurze – VIDEO

Garry Tonon nie zwalnia tempa – słynący dotychczas z parterowej magii Amerykanin w swojej trzeciej zawodowej walce MMA pokazał też mocno poprawioną stójkę.

Garry Tonon (3-0) dopisał do swojego rekordu kolejne efektowne zwycięstwo, tym razem w wyróżnionej walce karty wstępnej gali ONE Championship: Heart of the Lion w Singapurze poddając Sung Jong Lee (4-3).

Dla 27-letniego wirtuoza BJJ był to debiut w kategorii piórkowej.

Pierwsza runda walki toczyła się niemal wyłącznie w stójce. Tonon dwa razy zdołał co prawda przewrócić Lee, ale nie utrzymał go na dole. W stójce Amerykanin pozostawał niezwykle mobilny, regularnie hasając na lewo i prawo, zmieniając pozycje, balansując tułowiem. Atakował prostymi z obu rąk i obu pozycji, lowkingami, frontalami i okrężnie na głowę. Zainkasował kilka kontr, ale czuł się na nogach bardzo pewnie, mnóstwo ciosów uderzającego z pełną mocą rywala przepuszczając balansem głową.

Półtorej minuty drugiej odsłony stanowiła szermierki na pięści i kopnięcia, w której to ruchliwy Amerykanin prezentował się lepiej, z luzu i chwilami jakby od niechcenia ostrzeliwując rywala zróżnicowanymi uderzeniami. W końcu zamarkowawszy kolejne ciosy, efektownym zastawieniem – w stylu TJ-a Dillashawa – przewrócił Koreańczyka. Ten spróbował wstać, ale Tonon przechwycił jego szyję. Lee na początku dobrze się bronił, zmuszając Amerykanina do kilkukrotnego poprawienia pozycji, ale w końcu zmuszony był odklepać.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button