UFC

Gale UFC w USA tylko dla zaszczepionych zawodników! Błachowicz, Makhachev, Costa i inni reagują!

Zawodnicy – a wśród nich Jan Błachowicz czy Islam Makhachev – zabrali głos na temat obowiązkowych szczepień, bez których w Stanach Zjednoczonych już nie powalczą.
Sternik UFC Dana White od dawien dawna zapowiadał, że nigdy nie zmusi walczących dla niego zawodników do przyjęcia szczepionki na bijącego rekordy popularności wirusa, zostawiając im wolny wybór.
Jednak kilka dni temu zawodnicy spoza Stanów Zjednoczonych, ich menadżerowie oraz trenerzy otrzymali hiobowe wieści. Dyrektor ds. rozwoju UFC Hunter Campbell poinformował ich, że decyzją władz amerykańskich od 8 listopada granice Stanów Zjednoczonych zostaną zamknięte dla wszystkich, którzy nie skorzystali ze szczepionkowego błogosławieństwa. Aby wjechać do Stanów Zjednoczonych wymagane będzie pełne zaszczepienie jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez WHO, dowód potwierdzający szczepienie oraz negatywny test wykonany na nie więcej niż 72 godziny przed przylotem.

Nic zatem dziwnego, że media szybko podchwyciły temat, pytając kilku zagranicznych zawodników o opinie.

Z dużym dystansem do nowych wymogów podszedł Paulo Costa, który nigdy zresztą nie ukrywał rezerwy względem covdowej histerii.

– Miałem covda dwa razy, więc nie zamierzam brać szczepionek – powiedział podczas konferencji prasowej przed sobotnią galą UFC Fight Night, w ramach której powalczy z Marvinem Vettorim w umownym limicie 195 funtów. – To dla mojego organizmu niepotrzebne ryzyko. Jestem młody, zdrowy, wysportowany, mam silny organizm.

– Jeśli okaże się, że będę musiał gdzieś walczyć, to będę podchodził do tematu indywidualnie. Wtedy będę się nad tym zastanawiał.

Zadowolenia z wprowadzenia sanitarnych restrykcji nie wyraził też mający za sobą dwa występy w UFC – zwycięski i przegrany – Mounir Lazzez.– Dopiero co dostałem wizę do Stanów Zjednoczonych, a teraz usłyszeliśmy, że wszyscy zawodnicy spoza Stanów oraz ich narożniki nie mogą wjechać, jeśli nie są w pełni zaszczepieni – powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com. – Zastanowimy się więc teraz, jak działać i zobaczymy, jaki będzie plan na Fight Island. Ile gal chcą tam zorganizować. Gdy będziemy wiedzieć, podejmiemy decyzje.

– Jeśli będzie okazja walczyć na Fight Island i zorganizują tam jeszcze jakieś gale przed końcem roku, chciałbym powrócić do akcji i stoczyć w tym roku jeszcze jedną walkę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Od entuzjazmu daleki był też Islam Makhachev, który już za tydzień stanie w szranki z Danem Hookerem w ramach gali UFC 267 w Abu Zabi, choć… Dagestańczyk z systemem walczyć najwyraźniej nie zamierza.

– Jeśli miałoby powstać z tego jakieś zamieszanie, to być może się zaszczepię – powiedział w rozmowie ze Sport24.ru. – Jeśli ma się to przydać, to po prostu to zrobię. Mam młody organizm. Myślę, że może powalczyć z chorobą. Przecież nie mogę powiedzieć, że tego nie zrobię i nie będę więcej walczył.

Jak natomiast do uzależnienia startów na terenie Stanów Zjednoczonych od zaszczepienia podchodzi mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz, który na UFC 267 powalczy z Gloverem Teixeirą? O to podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Super Bet polskiego mistrza zapytał niżej podpisany.
– Nie będę komentował całej historii z covdem – odpowiedział krótko cieszynianin z miną nieskalaną radością.

Pytany o amerykańskie restrykcje szczepionkowe, Dana White podczas wtorkowej konferencji prasowej po gali Contender Series zasugerował, że w odpowiedzi UFC może zwiększyć liczbę gal organizowanych w Abu Zabi – tam bowiem tego rodzaju obostrzeń dla zawodników póki co nie stwierdzono. Amerykański promotor zapowiedział, że przy okazji gali UFC 267 ustali w Abu Zabi szczegóły.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button