„Gala się odbędzie, ale bez Khabiba” – pełna rozpiska UFC 249 zostanie ujawniona dzisiaj

Sternik UFC Dana White zapowiedział, że gala UFC 249 odbędzie się zgodnie z planem 18 kwietnia – kartę walk ma ujawnić dzisiaj.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj końca dobiegnie telenowela związana z galą UFC 249. Zasugerował to – w kuriozalnych okolicznościach – sternik amerykańskiego giganta Dana White.

W odpowiedzi na podszywające się pod Ariela Helwaniego troll-konto na Twitterze, które obwieściło, że Dana White i Władimir Putin doszli do porozumienia i gala UFC 249 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych z udziałem Khabiba Nurmagomedova, amerykański promotor stanowczo zaprotestował.

– Absolutnie nie jest to prawda!!! – napisał White. – Gala się odbędzie, ale bez Khabiba Nurmagomedova. Ogłoszę całą rozpiskę jutro.

Na tym nie koniec, bo dziennikarz Aaron Bronsteter doniósł nieoficjalnie, że właśnie w poniedziałek menadżerowie zawodników, którzy wystąpią na UFC 249, otrzymają ostateczną informację o lokalizacji gali.
Ariel Helwani zdradził natomiast, iż wedle jego źródeł Dana White i spółka są rzeczywiście bliscy znalezienia skrawka ziemi, na którym może odbyć się gala. Najprawdopodobniej będzie to gdzieś na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W grę wchodzą tereny zamieszkane przez Indian, bo tam nie sięgają regulacje stanowych komisji sportowych.

Kanadyjski dziennikarz potwierdził również, że nadal w charakterze walki wieczoru planowane jest starcie Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje, który zastąpi Dagestańskiego Orła. Highligh podpisał już kontrakt na pojedynek, ale El Cucuy nadal zwleka. Kilka dni temu zapowiedział, że wcześniej chce poznać lokalizację gali.

Nie wiadomo natomiast, czy na szali pojedynku znalazłby się tymczasowy pas mistrzowski.

Wiadomo natomiast, że razem z Khabibem Nurmagomedovem z karty walk wypadli też jego kompani, Islam Makhachev i Umar Nurmagomedov.

Najprawdopodobniej nie wystąpi też żaden zawodnik, który obecnie przebywa poza Stanami Zjednoczonymi, co stawia pod wielkim znakiem zapytania między innymi rewanżowe starcie Iona Cutelaby z Magomedem Ankalaevem.

Spekuluje się natomiast, że do karty walk mogą zostać dodane pojedynki Francisa Ngannou z Jairzinho Rozenstruikiem oraz – co jednak wydaje się nieco mniej prawdopodobne – Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem i Tyrona Woodleya z Colbym Covingtonem.Jeszcze kilka dni temu przebywający w Dagestanie mistrz kategorii lekkiej zapowiadał gotowość do walki, domagając się jednak, aby jak najszybciej ujawniono lokalizację wydarzenia. Nie ukrywał frustracji z powodu braku informacji w tym temacie.

Dwa tygodnie temu Nurmagomedov opuścił Stany Zjednoczone, wylatując do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie – jak zapewnił go White – na 99% miała odbyć się gala. Szef UFC zapewnił też Dagestańczyka, że na 100% wydarzenie nie odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych. Z czasem jednak wszystko zaczęło się zmieniać, a Nurmagomedov utknął w Dagestanie.
Gigantyczne zamieszanie z organizacją gali jest pochodną restrykcji podróży i zgromadzeń związanych z paraliżującą cały świat pandemią koronawirusa. Z tego powodu UFC odwołało już – a raczej przełożyło, jak zapewnia Dana White – trzy gale.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply