UFCWiadomości MMA

Freddie Roach: ” Holm ośmieszyła Rousey”

Należący do ścisłej elity trenerów boksu Roach, wypowiedział się odnośnie sobotniej walki, która wywróciła świat MMA do góry nogami. 

Odpowiedzialny za przygotowanie bokserskie takich nazwisk jak Manny Pacquiao i Georges St-Pierre, trener Freddie Roach przyznał się, iż mimo, że w sobotnim pojedynku Holly Holm była zawodniczką wywodzącą się z boksu, to przed walką wróżył zwycięstwo Rondy Rousey.

W rozmowie z FightHub TV Roach wyjawił co skłoniło go, by uznać mistrzynię judo za faworytkę starcia.

Sądziłem, że to Ronda wygra walkę, ponieważ myślałem, że walka szybko przeniesie się na ziemię, gdzie zostanie zakończona. Jak w walce Jamesa Toney’a z Couturem. Nie byłem pewien, jak dobra w grapplingu jest Holly Holm. Ale miała 33 albo 31 wygranych walk w zawodowym boksie i spisała się bardzo dobrze.

Słynny trener upatrywał przyczyny przegranej Rousey w jej kiepskim przygotowaniu bokserskim.

Sprawiła (Holm), że Rousey wyglądała jak amatorka, ponieważ nie miała zbyt wysokich umiejętności bokserskich, chociaż miała parter. W MMA musisz mieć obie rzeczy. Jeśli nie trenowałeś przynajmniej trzech różnych sportów, nie osiągniesz sukcesu w MMA. Ona trochę ośmieszyła Rousey.

Zapytany, czy podjąłby się zadania doszlifowania umiejętności bokserskich Rondy, Roach odparł:

Dostaję mnóstwo telefonów i innych rzeczy i oni pytają: „Będziesz ją trenował? Będziesz ją trenował?” Nie rozmawiałem z nikim. Przyrzekam, że nikt się ze mną nie kontaktował.

Jeśli Roach wysunąłby taką propozycję, to nie byłby pierwszym, który to zrobił. Również Floyd Mayweather zaoferował pomoc Amerykance. 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button