Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Frank Mir zdystansowany! Mateusz Gamrot ustanowił nowy rekord UFC!

Pokonując podczas sobotniej gali UFC Fight Night Jeremy’ego Stephensa, Mateusz Gamrot ustanowił nowy rekord organizacji.

Mandalay Bay Events Center, Las Vegas, Nevada. 25 sierpnia 2007 roku. Wyrabiający sobie dopiero nazwisko Frank Mir w trzeciej walce gali UFC 74: Respect poddał Antoniego Hardonka kimurą w ledwie 77 sekund.
Było to najszybsze poddanie kimurą w historii UFC. Utrzymało się przez prawie czternaście lat. W minioną sobotę byłego mistrza kategorii ciężkiej zdetronizował w tej klasyfikacji Mateusz Gamrot.
Kapitalnie usposobiony Polak w swoim trzecim występie pod sztandarem amerykańskiego giganta szybko przewrócił Jeremy’ego Stephensa, z łatwością broniąc się przed próbą kimury. Sam wykorzystał nadarzającą się okazję, najpierw atakując kontrą balachą, a następnie łapiąc własną kimurę. Lil Heathen odklepał po raz pierwszy w karierze od 2009 roku.

Na wszystko Gamer potrzebował ledwie 65 sekund. W ten sposób zdystansował dotychczasowy 77-sekundowy rekord należący do legendarnego Franka Mira, o czym doniósł portal Sherdog.com.Trzecie najszybsze poddanie kimurą należy do Mike’a Massenzio, który w 2008 roku poddał Drewa McFedriesa w 88 sekund.

Dla polskiego lekkiego zwycięstwo z Jeremym Stephensem było już drugim z rzędu. W kwietniu znokautował w drugiej rundzie Scotta Holtzmana, w ten sposób powracając na zwycięskie tory po zeszłorocznej porażce w debiucie z Guramem Kutateladze. Polak uległ wówczas Gruzinowi niejednogłośną decyzją.
Do akcji nasz zawodnik planuje powrócić pod koniec roku. Mierzy w rywala z czołowej piętnastki rankingu kategorii lekkiej – najchętniej poszedłby w bój z Tonym Fergusonem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button