Boks

Francis Ngannou z kolejną wielką kasową walką bokserską! Były mistrz UFC stanie w szranki z Anthonym Joshuą!

Wygląda na to, że Francis Ngannou znów rozbije bank – Kameruńczyk podpisał bowiem kontrakt na kasowe zestawienie z Anthonym Joshuą.
Były mistrz wagi ciężkiej UFC Frangis Ngannou wraca między liny – i ponownie czeka go wielkie, kasowe starcie.

Kilka miesięcy temu w swoim debiucie w dużych rękawicach Kameruńczyk dał świetny występ z Tysonem Furym. Ostatecznie co prawda to ręka Brytyjczyka powędrowała w górę, ale Predator zawiesił mu poprzeczkę bardzo wysoko, posyłając nawet Króla Cyganów na deski.
Jak właśnie poinformował dziennikarz Ariel Helwani, powołując się na Turki Alalshikha, Francis Ngannou dopełnił wszelkie formalności dotyczące kolejnej wizyty między linami. Tym razem jego przeciwnikiem będzie były mistrz wagi ciężkiej Anthony Joshua.

Pojedynek odbędzie się już 9 marca w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Zaplanowano go na 10-rundowy dystans. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych podczas styczniowej konferencji prasowej w Londynie.

Na początku zeszłego roku drogi Francisa Ngannou i UFC rozeszły się. Dana White i spółka nie zdecydowali się na spełnienie wszystkich żądań Kameruńczyka dotyczących nowego kontraktu i odeszli od stołu. Predator związał się kilka miesięcy później z organizacją PFL, gdzie zagwarantowano mu też możliwość startów bokserskich.Anthony Joshua, były mistrz WBA, WBO, IBF i IBO, ma za sobą bardzo udany rok. W ostatnich dwunastu miesiącach stoczył trzy walki bokserskie, wszystkie zwyciężając. Ostatni pojedynek stoczył w grudniu w Rijadzie, nokautując w piątej rundzie Otto Wallina.

Pierwotnie dla Brytyjczyka szykowany był Deontay Wilder, ale ten przegrał z Josepehem Parkerem, wypadając z gry.
Czy Francis Ngannou wróci do MMA? Szef PFL Donn Davis zapewniał kilka tygodni temu, że taki jest właśnie plan. W 2024 roku Kameruńczyk ma zadebiutować pod nowymi barwami.

Anthony Joshua vs. Francis Ngannou - kto wygra w boksie?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button