O Lowking.pl

Forum, Chat, zapowiedź konkursu z biletami UFC

Nowy etap w historii Lowking.pl rozpoczęty – startujemy z innowacyjnym forum dyskusyjnym wspartym czatem internetowym!

Jak większość z Was zapewne wie, do założenia forum przymierzałem się od dawien dawna, ale przed długi czas na przeszkodzie stawały problemy wszelakie – od czasowych po techniczne. Po kilku dniach mało średnio ekscytującej zabawy z silnikiem strony (wiedzieć musicie, że ekspertem PHP nie jestem…) w końcu jednak udało się zintegrować główną stronę Lowkinga z nowoczesnym forum internetowym oraz czatem.

Jak to zwykle bywa, na początku czeka nas trochę bolączek wieku niemowlęcego, więc przez jakiś czas integracja forum z portalem będzie dopracowywana pod kątem funkcjonalności oraz estetyki. Tu i ówdzie zdarzają się bowiem jeszcze błędy, coś nie wyświetla się prawidłowo. Wielu z nich jesteśmy świadomi i już z nimi wojujemy, ale jestem pewien, że kilka(naście?) nam umknęło. Już teraz zatem serdeczna prośba o zgłaszanie wszelkich błędów większych i mniejszych związanych z portalem, forum i czatem – Wasz feedback jest na wagę złota!

Integracja strony z forum – nowe możliwości

Przechodząc do spraw przyjemniejszych… Lowking w wersji 2.0 napędzany jest najnowszą wersją najlepszego aktualnie dostępnego silnika forum – poświęciłem wiele czasu, porównując Invision Power Board, na którym oparte jest nasze forum, z jego głównym rywalem czyli vBulletin… Wyrywałem sobie też włosy z głowy, próbując wybrać najlepsze rozwiązanie do jego integracji z portalem, ale i to – jak sądzę – zakończyło się sukcesem. No, w zasadzie – zakończy, gdy już uporamy się z wszystkimi przypadłościami

Nie sposób wymienić tutaj wszystkie funkcjonalności, które dostępne są w nowej odsłonie Lowkinga, bo jest ich od groma, ale odhaczmy te najciekawsze:

 • Pełna integracja strony głównej z forum
 • Jedno konto (jedna rejestracja) użytkownika do korzystania ze strony głównej i forum
 • Możliwość pisania komentarzy z poziomu forum oraz strony głównej – będą widoczne w obu miejscach!
 • Prywatne wiadomości na forum
 • Możliwość tworzenia kręgów przyjaciół na forum
 • Kilkupoziomowy system reputacji użytkowników pozwalający wyróżnić tych, którzy piszą najciekawiej (użytkownik za komentarze innych może w ciągu dnia przyznać maksymalnie 10 pozytywów i 3 negatywy)
 • Zaawansowany system rang forumowych
 • Możliwość oceniania tematów i użytkowników
 • Możliwość śledzenia najciekawszych tematów i powiadomień/podsumowań mailowych (opcjonalnie)
 • Możliwość ustalenia własnego statusu
 • Kalendarz z listą najbliższych gal MMA
 • Wiele statystyk (najaktywniejszy użytkownik, treść o najwyższej reputacji itd.)
 • Błyskawiczny dostęp do najnowszych komentarzy/tematów

Wszystkich zainteresowanych pełną listą funkcjonalności odsyłam do dokumentacji silnika Invision Power Board

Chat Lowking

Na osobną wzmiankę zasługuje też Chat Lowking.pl, który dostępny jest z poziomu portalu (menu główne na górze) oraz forum (czarny pasek z menu na górze). Pozwala on na rozmowę do 50 użytkowników jednocześnie!

Jak się zarejestrować?

Integracja forum ze stroną internetową wymusza jednak także pewne zmiany – możliwość komentowania artykułów, zakładania nowych tematów itp. dostępna jest od tej pory tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Tak, jak wspominałem, wystarczy zarejestrować się raz – konto będzie działać na stronie i na forum.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do budującej się społeczności Lowkinga. Wszystkie te usprawnienia wszak służ własnie Wam, Czytelnikom, Użytkownikom, i mamy nadzieję, że przy Waszym wsparciu będziemy prężnie maszerować ku świetlanej przyszłości, patetycznie rzecz ujmując… :)

Trzy kroki do rejestracji:

Rejestracja na forum będzie wymagana także z uwagi na akapit poniżej…

Wygraj bilety na UFC w Sztokholmie!

By odrobinę rozruszać start forum, lada dzień zorganizujemy konkurs, w którym do wygrania będą bilety na galę UFC w Sztokholmie, na której za miesiąc wystąpią aż trzej Polacy – Jan Błachowicz, Marcin Bandel i Krzysztof Jotko. Tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli wziąć w nim udział.

Nieskromnie dodam, że – jeśli mnie pamięć nie myli – Lowking.pl jest pierwszym polskim portalem o MMA, który organizuje konkurs z biletami na galę UFC jako nagrodą. Wcześniej co prawda odrobinę podobny organizowała firma CD Projekt, ale to spółka notowana na giełdzie, więc…

Szczegóły konkursu wkrótce!

A zatem…

Zapraszamy do rejestracji na forum i portalu pod tym linkiem – http://www.lowking.pl/forum/index.php?app=core&module=global&section=register

Forum znajduje się tutaj (jako gość można tylko je przeglądać).

Chat natomiast dostępny jest tutaj (należy być zarejestrowanym/zalogowanym, by mieć dostęp).

Wszelkie uwagi, sugestie, komentarze, zgłoszenia o wszystkich błędach są dla nas bardzo istotne, więc serdeczna prośba o podzielenie się nimi w komentarzach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button