Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatFight NightsPolskie MMARosyjskie MMA

FNG nie zgadza się na występ Diego Brandao na ACA 96 – walka z Marcinem Heldem zagrożona?

Na niespełna trzy tygodnie przed galą ACA 96 interesująco zapowiadające się starcie Marcina Helda z Diego Brandao stanęło pod znakiem zapytania.

Jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków, jakie odbędą się podczas zaplanowanej na 8 czerwca w Łodzi gali ACA 96 – a zdaniem wielu: najciekawszym – jest ten pomiędzy jednym z najlepszych polskich lekkich Marcinem Heldem i zaprawionym w bojach brazylijskim weteranem UFC Diego Brandao.

Jak jednak donosi dziennikarz Artur Mazur ze SportoweFakty.wpl.pl, pojawiły się nieoczekiwane przeszkody, które stawiają polsko-brazylijską walkę pod znakiem zapytania. Organizatorzy zostali bowiem poinformowani przez Fight Nights Global – konkurencyjną organizacją z Rosji – że Brandao posiada obowiązujący i wyłącznościowy kontrakt, który dobiega końca dopiero 6 sierpnia 2019 roku.

Po rozstaniu z UFC w 2017 roku Brazylijczyk trzy razy wystąpił na galach FNG. Jednak w zeszłym roku występował już wyłącznie na galach RIZIN i RCC, ale wedle informacji Sportowe Fakty WP, musiał za każdym razem uzyskiwać zgodę ze strony FNG. Takowej na tę chwilę Rosjanie nie udzielają mu na występ w Łodzi z Marcinem Heldem.

Zobacz także: Roberto Soldic chce wielkiego nazwiska po KSW 49

Czy zatem Brazylijczyk pokaże się przed polskimi fanami? ACA nie planuje dokonywać żadnych roszad w rozpisce, ale sprawa jest rozwojowa.
Marcin Held nie był widziany w akcji od listopada ubiegłego roku, gdy poddał Musę Khamanaeva, odnosząc drugie zwycięstwo pod sztandarem ACA. Do akcji miał powrócić podczas lutowej gali w Warszawie, gdzie wyszykowano mu byłego mistrza wagi lekkiej Abdula-Aziza Abdulvakhabova, ale kontuzja wykluczyła go z występu.

*****

KW 49 – wymuszona internacjonalizacja?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button