Finanse UFC: mocny rok ZUFFY

Bracia Fertita mogą zacierać ręce. ZUFFA ma za sobą najlepszy rok w historii.

Agencja ratingowa Standard & Poor’s, jedna z trzech największych na rynku, ogłosiła raport na temat Zuffa LLC, właściciela marki UFC. Wynika z niego, że tegoroczna EBITDA (zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji) powróci do poziomu z roku 2013 roku, odrabiając straty ze znacznie słabszego 2014 roku. Na dobry wynik złożyła się dobra sprzedaż zarówno PPV, jak i biletów.

Szacuje się, że UFC w bieżącym roku osiągnie dochód na poziomie 650 milionów dolarów i EBITDA w przedziale od 151 milionów do 171 milionów dolarów. Takie liczby muszą powodować szeroki uśmiech na twarzy właścicieli ZUFFY.

Prawdopodobnie to najlepszy rok w historii firmy.

– Lorenzo Fertita nie ukrywa zadowolenia.

To całkowita zmiana w porównaniu z poprzednim rokiem, w którym wyniki były nawet 40% niższe. Liczne kontuzje zepsuły wiele ciekawych zestawień, co znacząco wpłynęło na sprzedaż PPV i wypełnienie hal.

Standard & Poor’s prognozuje, że w 2016 roku UFC będzie w stanie utrzymać tendencję wzrostową.

Już dzisiaj wszyscy wyczekują jubileuszowego UFC 200, rewanżów Jona Jonesa z Danielem Cormierem (prawdopodobnie na pierwszej, historycznej gali w Nowym Jorku), Rondy Rousey z Holly Holm, Caina Velasqueza z Fabricio Werdumem, debiutu CM Punka, powrotu Andersona Silvy.

Jeśli do tego dołożymy nowo powstałą arenę sportową w Las Vegas, zakorzenienie na świeżych, dochodowych rynkach (Meksyk, Korea), dalsza ekspansja (Francja, Rosja), rozwój Fight Passa i lukratywne umowy sponsorskie (Reebok), to założenia S&P można uznać za bardzo realne.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply