KSW

Fernando Rodrigues Jr. pokonał Jamesa McSweeneya, zdobył pas

Dwaj byli zawodnicy KSW, Fernando Rodrigues Jr. i James McSweeney bili się w Sztokholmie o pas mistrzowski organizacji Superior Challenge.

Był mistrz kategorii ciężkiej KSW Fernando Rodrigues Jr. (12-4) powrócił na zwycięskie tory, w co-main evencie gali Superior Challenge 17 w Sztokholmie pokonując innego eks-zawodnika polskiego giganta Jamesa McSweeneya (15-16). Na szali walki znajdował się pas mistrzowski, który tym samym padł łupem Brazylijczyka.
Sam pojedynek zdecydowanie jednak nie porwał. Obaj zawodnicy na przestrzeni trzech rund walczyli bardzo zachowawczo, nie otwierając się i nie podejmując ryzyka. W rezultacie w trzeciej rundzie fani zgromadzeni na trybunach mieli już dość, głośno to manifestując.

Sędziowie uznali, że to Brazylijczyk był aktywniejszy, wskazując jednogłośnie na niego.

W ten sposób 30-latek powraca na zwycięskie tory po dwóch porażkach przez nokauty – z Marcinem Różalskim i Michałem Andryszakiem. Wiktoria z ponoszącym trzecią z rzędu porażkę Brytyjczykiem jest dla Brazylijczyka pierwszą od grudnia 2016 roku, gdy zdobył koronę KSW, ubijając Karola Bedorfa.

*****

UFC Chile: Maia vs. Usman – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button