Ferguson, Poirier, Lee czy GSP – ojciec Khabiba zabiera głos


Najważniejszy człowiek w karierze mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov zabrał głos na temat potencjalnych rywali syna.

Nadal nie wiadomo, z kim skrzyżuje rękawice Khabib Nurmagomedov po dominującym zwycięstwie, jakie odniósł podczas październikowej gali UFC 229 w Las Vegas z Conorem McGregorem.

W rozmowie z IZ.ru ojciec, trener i mentor dagestańskiego zawodnika, Abdulmanap Nurmagomedov nie ukrywa, że na tę chwilę nie sposób określić, kto stanie naprzeciwko jego syna w kolejnej potyczce. Przyznaje, że wiele zależeć będzie od zaplanowanego na 10 grudnia posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, która zadecyduje o wymiarze kary dla Dagestańskiego Orła za awantury, jakie rozpętał po UFC 229.
Nurmagomedova seniora zapytano też o kilka potencjalnych zestawień dla mistrza 155 funtów. Oto, jak je widzi.

Tony Ferguson

Walka z Fergusonem jest interesująca z punktu widzenia sportowego, ponieważ słusznie zajmuje on drugie miejsce w rankingu. Poziom Tony’ego dobrze odzwierciedla jego zwycięska passa 11 walk. Sądzę jednak, że ważne jest, aby zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: Rosjanin Islam Makhachev jest gotów przeciwstawić się Amerykaninowi nawet dzisiaj i jestem pewien, że dałby sobie z nim radę, bo jest w świetnej formie.

Dustin Poirier

Jest w dobrej formie fizycznej i mentalnej, daje widowiskowe pojedynki, które warto obejrzeć. Wszyscy jednak rozumiemy, że tam, gdzie są obecne dobre umiejętności uderzane, są też słabsze parterowe.

Kevin Lee

Kevin Lee – zawodnik na 1-2 rundy, co pokazał jego pojedynek z Fergusonem. Problemem w karierze Kevina Lee zawsze będzie pojedynek z Islamem Makhachevem. Myślę, że Kevinowi nie będzie łatwo przeciwstawić się Alowi Iaquincie, z którym już raz przegrał. Może się to powtórzyć, więc na jego miejscu skupiłbym się na przygotowaniach do bitwy z Iaquintą, a nie na gadaniu o Khabibie.

GSP

Rywal, o którym zawsze marzyłem. Saint-Pierre obronił pas mistrzowski dziewięć razy i stał się najlepszy w dwóch kategoriach wagowych. Zgadzamy się nawet na bitwę z Saint-Pierrem w umownym limicie 74 kilogramów. Może oczywiście być 75 kg, jeśli Saint-Pierre będzie czuł się lepiej w tej wadze. Być może nawet przejdziemy do kategorii 77 kg i zmierzymy się z nim w tym limicie, chociaż nie jest to nasza waga.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: "Udowodnił, że potrafi pokonać najlepszych uderzaczy w MMA" - ojciec Khabiba z oryginalnym pomysłem na rewanż z Conorem - Lowking.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *