FENPolskie MMA

FEN 48: Wójcik vs. Wieczorek – wyniki i relacja

W Jastrzębiu-Zdroju odbyła się gala FEN 48, którą uświetniło starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Marcinem Wójcikiem i Adamem Wieczorkiem.

W walce wieczoru kapitalnie dysponowany Marcin Wójcik (18-8) rozbił i w drugiej rundzie znokautował Adama Wieczorka (11-3). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

W co-main evencie gali Łukasz Olech (4-1) z dziecinną łatwością rozprawił się z Adamem Biegańskim (7-6). Zdzieliwszy go ciosem i srogim lowkingiem, przeniósł walkę do parteru, gdzie zaszedł próbującemu wracać na nogi rywalowi za plecy, zmuszając go do poddania walki duszeniem.

Dla Łukasza Olecha była to druga wygrana z rzędu.

Wawrzyniec Bartnik (8-4) w pierwszej rundzie – nieszczególnie efektownej, delikatnie rzecz ujmując – oddał co prawda jedno obalenie Mohamedowi Zareyowi (5-1), ale nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy, a z czasem wrócił na nogi.

Na początku drugiej rundy Polak ściął rywala z nóg soczystym prawym po przekroku, dzieła zniszczenia dopełniając bombami z góry. Wygrał tym samem drugi pojedynek z rzędu.

Gracjan Wyroślak (3-1) i Patryk Marzec (2-1) dali bardzo dobre widowisko, szczególnie w dwóch pierwszych rundach, w których sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, szczególnie w efektownych kulankach parterowych. W rundzie trzeciej karty zdecydowanie rozdawał już Wyroślak, który regularnie trafiał Marca soczystymi krosami, notując też kilka efektownych obaleń rzutami.

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 30-27 na Gracjana Wyroślaka.
Mateusz Olech (4-0) i Marcin Kalata (3-5) przez cztery minuty wymieniali się ciosami i kopnięciami. Olech nieźle wykorzystywał swoje gabaryty, kąsając przeciwnika prostymi, lowkingami oraz kontrami na wstecznym, podczas gdy Kalata atakował w krótkich szarżach – i tu i ówdzie trafiał. Na minutę przed końcem Olech ruszył po obalenie, wyniósł rywala i gruchnął nim o deski. Natychmiast zaatakował trójkątem rękami, zmuszając rywala do poddania walki.
Paweł Domin (2-0) i wchodzący na zastępstwo i debiutujący w zawodowym MMA Bartłomiej Skowyra (0-1) dali bardzo dobre widowisko, przede wszystkim w obszarze zapaśniczo-parterowym.

W pierwszej rundzie dominował Skowyra, który szybko przeniósł walkę do parteru, zza pleców czając się na duszenia, które przeplatał z okolicznościowymi uderzeniami.

W drugiej rundzie nie zabrakło kontrowersji, bo Skowyra intensywnie pracował nad obaleniem, które sfinalizował, wcześniej inkasując legalne kolano na głowę. Sędzia przerwał jednak zawody, intepretując kolano jako nielegalne. Wznowił walkę… w stójce – a tam przewaga należała już do Domina, który sam przeniósł z czasem walkę do parteru, kontrolując i od czasu do czasu obijając debiutanta.

Trzecia runda była wyrównana. Jej początek należał do Domina, ale potem Skowyra zdzielił go srogim kolanem na korpus, po którym ten zainicjował walkę na chwyty. Tam obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty.

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 29-28 na Pawła Domina.

Wyniki FEN 48

Walka wieczoru

93 kg: Marcin Wójcik (18-8) pok. Adama Wieczorka (11-3) przez KO (ciosy), R2

Karta główna

93 kg: Łukasz Olech (4-1) pok. Adama Biegańskiego (7-6) przez poddanie (RNC), R1
77,1 kg: Wawrzyniec Bartnik (8-4) pok. Mohameda Zareya (5-1) przez KO (prawy prosty i ciosy), R2
70,3 kg: Gracjan Wyroślak (4-1) pok. Patryka Marca (2-2) jednogłośną decyzją (3 x 30-27)
120,2 kg: Mateusz Olech (4-0) pok. Marcina Kalatę (3-5) przez poddanie (trójkąt rękami), R1
65,8 kg: Paweł Domin (2-0) pok. Bartłomieja Skowyrę (0-1) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)

Karta wstępna

77,1 kg: Patryk Mielniczuk pok. Denisa Dąbkowskiego jednogłośną decyzją – zasady K-1
83,9 kg: Marcin Kopcza pok. Pawła Strusia jednogłośną decyzją – semi-pro
83,9 kg: Tomasz Gołębiewski pok. Przemysława Kampę jednogłośną decyzją – semi-pro

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button