FENPolskie MMA

FEN 44: Kuberski vs. Filipczak – wyniki i relacja

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się gala FEN 44, którą zwieńczyło mistrzowskie starcie w wadze średniej pomiędzy Piotrem Kuberskim i Marcinem Filipczakiem.

W walce wieczoru gali mistrz wagi średniej Piotr Kuberski (11-1) obronił pas, nokautując w drugiej rundzie Marcina Filipczaka (7-3). Pełna relacja z walki – tutaj.Nie miał łatwej przeprawy Kamil Kraska (9-2) z biorącym walkę w ostatniej chwili Leandro Barbosą (12-6). O ile pierwszą rundę Polak wygrał, przeważając w płaszczyźnie klinczersko-zapaśniczej, to w końcówce drugiej rundy znalazł się w gigantycznych tarapatach, inkasując serię prawych sierpowych, po których zaliczył deski. Brazylijczyk rzucił się za nim, szukając skończenia omoplatą, by następnie zrzucić uderzenia z dosiadu. W rundzie trzeciej Barboza kompletnie oddał jednak pole, podczas gdy Kraska zaatakował agresywnie, trafiając znacznie częściej. Wybroniwszy się przed próbami zapaśniczymi rywala, zaszedł mu za plecy i poddał go duszeniem.

Zaprawiony w bojach Marcin Łazarz (14-9) i młodszy o prawie piętnaście lat Bartosz Szewczyk (5-2) stoczyli wyrównaną 15-minutową pojedynek stojący pod znakiem szermierki na pięści i kopnięcia.

Szewczyk był nieco aktywniejszy i mobilniejszy – szczególnie w trzeciej rundzie – ale to Łazarz zadawał większe straty, dwukrotnie – w odsłonach pierwszej i ostatniej – posyłając nawet młodziana na deski. Ostatecznie zwycięstwo niejednogłośną decyzją (2 x 29-28, 28-29) padło łupem 40-letniego Łazarza.

Świetne widowisko dali Jacek Jędraszczyk (9-4) i Wawrzyniec Bartnik (6-4). W pierwszej odsłonie agresywnie nastawiony Bartnik wyraźnie rozdawał karty, ale w dwóch kolejnych do głosu doszedł Jędraszczyk, który przeważał zarówno w stójce, jak i przede wszystkim w parterze, gdzie świetnie kontrolował i obijał rywala.

Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie na Jacka Jędraszczyka.

Debiutując w zawodowym MMA Maciej Gąsiorek (1-0) szybko posłał na deski Kacpra Miklasza (3-6), by następnie porozbijać go z krucyfiksu uderzeniami i krótkimi łokciami.
Łukasz Świrydowicz (8-6) odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Macieja Pacułę (3-2). O ile w pierwszej odsłonie walka była względnie wyrównana, tak w drugiej toczyła się ona pod dyktando Świrydowicza, który po przewróceniu rywala, zdominował go z góry, by w końcu zajść mu za plecy i zmusić go do poddania walki duszeniem.

Michał Musiał (1-0) dyskusyjną decyzją sędziowską pokonał Eryka Maja (1-1).

W pojedynku otwierającym galę Tomasz Ostrowski (1-1) już w pierwszej rundzie poddał trójkątem rękami Huberta Drzyzgę (1-2).
Wyniki FEN 44

Walka wieczoru

83,9 kg: Piotr Kuberski (11-1) pok. Marcina Filipczaka (7-3) przez TKO (ciosy), R2

Co-main event

77,1 kg: Kamil Kraska (9-2) pok. Leandro Barbosę (12-6) przez poddanie (RNC), R3

Karta główna

93,0 kg: Marcin Łazarz (14-9) pok. Bartosza Szewczyka (5-2) niejednogłośną decyzją (2 x 29-28, 28-29)
77,1 kg: Jacek Jędraszczyk (9-4) pok. Wawrzyńca Bartnika (6-4) jednogłośną decyzją
91,0 kg: Michał Grzesiak pok. Tymoteusza Lewandowskiego przez TKO (lowkingi), R2 – formuła K-1
120,2 kg: Maciej Gąsiorek (1-0) pok. Kacpra Miklasza (3-6) przez TKO (GNP z krucyfiksu), R1
77,1 kg: Łukasz Świrydowicz (8-6) pok. Macieja Pacułę (3-2) przez poddanie (RNC), R2
61,2 kg: Michał Musiał (1-0) pok. Eryka Maja (1-1) decyzją sędziowską
83,9 kg: Tomasz Ostrowski (1-1) pok. Huberta Drzyzgę (1-2) przez poddanie (trójkąt rękami), R1

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button