FENPolskie MMA

FEN 10: „Gold Edition” – wyniki i relacja na żywo

Wyniki i relacja na żywo z FEN 10: „Gold Edtion”. Pierwsze walki od 19:30.

77 kg: Paweł Biszczak > Anatoli Hunanyan – niejednogłośna decyzja (formuła K-1)
Poważne wyzwanie przed Biszczakiem. Mający lepsze warunki fizyczna Huanyan wykorzystuje je bardzo dobrze, przeważając głównie w wymianach bokserskich, którymi powinien zapunktować u sędziów w pierwszej rundzie. Paweł Biszczak nie jest dziś sobą, a drugą rundę wyraźnie wygrał gość z Czech, który był dużo szybszy od Pawła. Trzecie starcie najlepsze w wykonaniu Biszczaka, który w końcówce pojedynku zamroczył nawet nieco Huanyana. Kontrowersyjna niejednogłośna decyzja sędziów na korzyść Polaka.

93 kg: Marcin Zontek (16-9, 2NC) > Arunas Vilius (4-9-1) – techniczny nokaut
Litwin niespodziewanie obala Zontka na początku walki, ale Marcin łatwo i szybko wstaje. W stójce Polak trafia rywala prosto na szczękę, po czym ten kuli się w żółwiu, a sędzia zmuszony jest przerwać pojedynek.

W międzyczasie ogłoszono walkę Alberta Odzimkowskiego z Pawłem Żelazowskim na FEN 11. Oprócz nich na Torwarze zobaczymy m. in. Igora Kołacina w pożegnalnej walce, oraz Alana Kwiecińskiego w debiucie w MMA.

77 kg: Davy Gallon (12-5-2) > Rafał Błachuta (9-6) – jednogłośna decyzja
Wyraźnie większy i silniejszy Błachuta kontrolował większą część pierwszej rundy, która początkowo nie porywała. W pewnym momencie Błachuta posłał na ziemię Francuza jednym z prawych prostych. Gallon w końcówce rundy notuje jednak ładne sprowadzenie, czym mógł zapunktować u sędziów. Drugie starcie wyraźnie dla Davida, który notuje kolejne dwa efektowne sprowadzenia, po czym przez długi czas okopuje w parterze nogi Błachuty. Ten w końcówce wstaje, jednak nie potrafi zagrozić rywalowi. W ostatnim starciu bezbarwny Błachuta nie radzi sobie z efektownymi obaleniami Gallona i przegrywa także wymiany w stójce. Dla Polaka najprawdopodobniej był to ostatni występ dla FEN.

77 kg: Mindaugas Verzbickas (10-3-2) > Paweł Kiełek (6-2-1) – duszenie zza pleców
Plan Litwina był jeden. Dążenie do klinczu, a stamtąd dążenie do obalenia. Verzbickas plan ten niestety wykonał idealnie, spędzając w parterze większość czasu za plecami Kiełka i dusząc ostatecznie fightera z Olsztyna w pierwszej rundzie. To druga z rzędu porażka Kiełka i druga w słabym stylu. U Pawła ewidentnie coś nie gra, zaś Verzbickas staje się coraz poważniejszym kandydatem do walki o pas w bardzo mocno obsadzonej kategorii w FEN. Prezes federacji Paweł Jóźwiak zapowiedział pojedynek Litwina z Marcinem Bandlem!

75 kg: Wojciech Wierzbicki > Łukasz Rambalski niejednogłośna decyzja ( formuła K-1)
W pierwszej rundzie bardzo dynamicznej walki Wierzbicki wydaje się być odrobinę szybszym i bijącym ciekawsze kombinacje zawodnikiem, choć Rambalski kontratakuje i nie daje sobie zrobić krzywdy. Drugie starcie zdecydowanie dla Wierzbickiego, który wygrywał wymiany kopnięć, jak i te bokserskie. Rambalski zdecydowanie bardziej koncentrował się na szczelnej obronie. Rambalski wrócił do pojedynku w trzeciej rundzie, staczając wyrównane i dynamiczne starcie z rywalem. Emocjonująca walka na najwyższym kickbokserskim poziomie. Brawa dla obu Panów!

54 kg: Patrycja Krawczyk > Monika Porażyńska  poddanie walki po 1. rundzie ( formuła K-1)
Pojedynek absolutnie pod kontrolą mającej dużo lepsze warunki fizyczne Krawczyk, która totalnie rozbiła Porażyńską niskimi kopnięciami. Obrażenia okazały się na tyle mocne, że jej rywalka zdecydowała się nie wychodzić do drugiego starcia.

70 kg: Jacek Kreft (6-3) > Adam Golonkiewicz (10-9) – balacha
Znakomity Jacek Kreft! Piękne wycięcie i sprowadzenie rywala było początkiem końca faworyzowanego Golonkiewicza, który w walce na ziemi nie miał nic do powiedzenia. Zawodnik z Gdyni trochę porozbijał przeciwnika, zakładając mu ostatecznie piękną balachę. Mamy pierwszą niespodziankę na FEN 10.

84 kg: Paweł Hadaś (6-1) > Aleksander Rychlik (4-2) – duszenie trójkątne rękoma
Pierwsza runda stała pod znakiem wymęczających zapasów i klinczu, w którym zawodnicy na wzajem okładali się kolanami. Drugą agresywniej zaczął Hadaś, który postraszył backfistem i kilkoma kopnięciami, aż w końcu obalił przeciwnika. Tam szybko przeszedł pozycję i bez większych problemów zapiął technikę kończącą.

Walka wieczoru
77 kg: Paweł Biszczak pok. Anatoli Hunanyana przez niejednogłośną decyzję – formuła K-1

Karta główna
93 kg: Marcin Zontek (16-9, 2NC) pok. Arunasa Viliusa (4-9-1) przez TKO (ciosy w parterze), runda 1.
77 kg: Davy Gallon (12-5-2) pok. Rafała Błachutę (9-6) przez jednogłośną decyzję.
77 kg: Mindaugas Verzbickas (10-3-2) pok. Pawła Kiełka (6-2-1) przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1.
75 kg: Wojciech Wierzbicki pok. Łukasza Rambalskiego przez niejednogłośną decyzję (2 do 1) – formuła K-1
54 kg: Patrycja Krawczyk pok. Monikę Porażyńską przez poddanie walki po 1 rundzie – formuła K-1
70 kg: Jacek Kreft (6-3) pok. Adama Golonkiewicza (10-9) przez poddanie (balacha), runda 1.
84 kg: Paweł Hadaś (6-1) pok. Aleksandra Rychlika (4-2) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma), runda 2.

Karta wstępna
81 kg: Bartosz Muszyński pok. Janu Malkriado Cruza przez nokaut (ciosy), runda 2. – formuła K-1
77 kg: Mateusz Głąb (1-0) pok. Pawła Kordylewicza (1-1) przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), runda 3.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button