BellatorFedor Emelianenko

Fedor Emelianenko z nowym kontraktem w Bellatorze – Scott Coker wskazuje dwóch potencjalnych rywali

Fedor Emelianenko przedłużył kontrakt z organizacją Bellator, w której zamierza zakończyć sportową karierę.

Legendarny Fedor Emelinanenko nie składa broni. 42-letni Rosjanin podpisał nowy kontrakt z Bellatorem, o czym poinformował szefujący amerykańskiej organizacji Scott Coker po zakończeniu sobotniej gali Bellator 222 w Nowym Jorku.

Zobacz także: Daniel Cormier w szoku po skandalu w walce Głowacki vs. Briedis

Umowa obejmuje wiele walk i wiele lat. To będzie podróż emerytalna.

– powiedział Coker (za MMAFighting.com).

Chcielibyśmy zabrać go do wielu krajów i wielu miast, w których być może nie był widziany od dawna albo wcale. Będzie dobra zabawa.

Mający za sobą spektakularną karierę i status jednego z najlepszych zawodników MMA w historii – zdaniem wielu: najlepszego – Ostatni Car walczy pod flagą Bellatora od 2017 roku.

W debiucie przegrał przez nokaut z Mattem Mitrione, następnie jednak dwoma nokautami – na Franku Mirze i Chaelu Sonnenie – torując sobie drogę do finału Grand Prix wagi ciężkiej. W rozgrywce o złoto nie sprostał jednak w styczniu Ryanowi Baderowi, padając pod uderzeniami Amerykanina w ledwie 35 sekund.

Moja głęboka przyjaźń ze Scottem Cokerem oraz szacunek, jakim go darzę, uczyniły z przedłużenia kontraktu łatwy proces.

– napisał w oświadczeniu Fedor.

Bellator jest moim domem. Chcę pomóc Bellatorowi w rozwoju i osiągnięciu pełnego potencjału jako najlepszej organizacji MMA na świecie.
Póki co nie wiadomo, kiedy Emelianenko powróci do akcji, ale Coker ma już pewne pomysły w temacie potencjalnego rywala dla Rosjanina. Wśród takowych wymienił innych zaprawionych w bojach weteranów, Josha Barnetta oraz Quintona Rampage’a Jacksona.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button