Fedor EmelianenkoWiadomości MMA

Fedor powróci do klatki w Sylwestra w Japonii

Legendarny Rosjanin po kliku latach przerwy powraca do oktagonu. Swoimi występami uświetni galę nowej, japońskiej federacji.

Przez wielu uważany za najlepszego zawodnika w historii MMA Fedor Emelianenko (34-4) był w ostatnim czasie przedmiotem licznych spekulacji dotyczących jego powrotu do klatki. Pytaniem, które nurtowało wszystkich fanów Rosjanina, było pod banderą której organizacji wystąpi Ostatni Cesarz. Wśród licznych pogłosek szczególnej mocy nabrały te dotyczące rzekomego debiutu legendarnego zawodnika w największej organizacji świata, czyli UFC. Jak jednak się okazało, to nie Dana White będzie nowym pracodawcą Emelianenki.

Podczas odbywającej się w sobotę gali Bellator 142, piastujący w przeszłości stanowisko prezydenta PRIDE Nobuyuki Sakakibara ogłosił iż, Ostatni Cesarz powróci do świata MMA w nowej, debiutującej podczas Sylwestra japońskiej organizacji.

Emelianenko, który przez długi czas był królem wagi ciężkiej w PRIDE, wystąpi w main-evencie gali. Amerykańska telewizja Spike będzie posiadała wyłączne prawo do transmisji tego eventu w Stanach Zjednoczonych. Szef telewizji Spike, Kevin Key, wydał następujące oświadczenie:

Jesteśmy podekscytowani perspektywą połączenia sił z Nobuyuki Sakakibarą i naszym partnerem, prezydentem Bellatora, Scottem Cokerem. Walka Fedora którą będziemy transmitować, będzie świetnym powodem, do świętowania Nowego Roku.

Bellator będzie najprawdopodobniej partnerem sportowo-biznesowym nowej organizacji. Wszystko wskazuje na to, że w takim wypadku zawodnicy amerykańskiej federacji, będą mogli występować również pod banderą japońskiego partnera w interesach.

Ogłoszono również, że szczegóły dotyczące walki legendarnego Rosjanina, w tym jego przeciwnika, poznamy w nadchodzących miesiącach. Jak myślicie, z kim zawalczy Fedor?

Powiązane artykuły

Back to top button