BellatorFedor EmelianenkoRosyjskie MMA

Fedor Emelianenko vs. Tim Johnson walką wieczoru Bellator Moskwa

Rywalem Fedora Emelianenki w ramach październikowej gali Bellator Moskwa będzie Timothy Johnson.

Dobiegły spekulacje na temat rywala dla legendarnego Fedora Emelianenki (39-6), który powróci do klatki Bellatora przy okazji zaplanowanej na 23 października gali w Moskwie. Wśród kandydatów do walki z Ostatnim Carem wymieniano Josha Barnetta, Alistaira Overeema czy Juniora dos Santosa, ale ostatecznie stanie on naprzeciwkoa Tima Johnsona (15-7).
O zestawieniu walki doniósł rosyjski portal TASS.ru.
44-letni Rosjanin nie był widziany w akcji od grudnia 2019 roku, gdy znokautował Quintona Jacksona, powracając na zwycięskie tory po nokaucie z rąk Ryana Badera. Pod sztandarem Bellatora wygrał trzy z pięciu walk. Starcie z Timem Johnsonem prawdopodobnie będzie jego pożegnalnym.

Amerykanin ostatni pojedynek stoczył w czerwcu, w ramach gali Bellator 261 w mistrzowskim starciu ulegając na pełnym dystansie Valentinowy Moldavsky’emu – podopiecznemu Fedora Emelianenki. Tym samym jego seria trzech zwycięstw – z Tyrellem Fortune, Mattem Mitrione i Cheickiem Kongo – dobiegła końca.Podczas gali Bellator Moskwa do klatki powróci też były mistrz wagi ciężkiej Vitaly Minakov (22-1). Jego przeciwnikiem będzie Tyrell Fortune (11-1).

Ponadto w akcji zobaczymy też dwóch podopiecznych Khabiba NurmagomedovaUsmana Nurmagomedova (13-0) i Gadzhi Rabadanova (16-4). Nie wiadomo póki co, z kim zmierzą się Dagestańczycy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button