„Fani wariują, ale nie martwcie się, walka się odbędzie” – UFC 249 nie odbędzie się w Brooklynie, gala w Londynie przeniesiona

Szefujący UFC Dana White opowiedział o najbliższych planach organizacji w związku z pandemią koronawirusa.

Sytuacja z kolejnymi galami UFC zmienia się jak w kalejdoskopie, niemal z godziny na godzinę. Nie zmienia się natomiast jedno – determinacja Dany White’a i spółki, aby wszystkie zaplanowane wydarzenia odbyły się zgodnie z planem w ustalonych terminach.

Goszcząc w ESPN.com po zakończeniu wczorajszej gali UFC on ESPN+ 28, która odbyła się w Brasilii bez udziału publiczności, sternik amerykańskiego giganta poinformował o zmianach dotyczących najbliższych wydarzeń.

Wobec restrykcji dotyczących organizacji wydarzeń sportowych w Anglii oraz amerykańskich zakazów podróży, które objęły też Anglię, sobotnia gala UFC on ESPN+ 29 nie odbędzie się w Londynie.

– Wszystko zmienia się z godziny na godzinę – powiedział White. – W sobotę rano ogłosili kolejne ograniczenia podróży z Wielkiej Brytanii. Walki więc oczywiście nie mogą odbyć się w Londynie, ale dojdzie do nich. Pracujemy nad znalezieniem nowej areny, prawdopodobnie w Stanach Zjednoczonych. Moi matchmakerzy pracują też w tej chwili nad tym, aby zestawić kartę wstępną. Najważniejsze jest to, że do walk dojdzie – w tym walki wieczoru.
Wobec wspomnianych ograniczeń podróży, niewykluczone, że wspomniana przez White’a karta wstępna złożona będzie niemal wyłącznie z amerykańskich zawodników.

Co ciekawe, menadżer Shavkata Rakhmonova, z którym miał zmierzyć się w Londynie Bartosz Fabiński, poinformował już, że jego zawodnik nie posiada wizy do Stanów Zjednoczonych, wobec czego walka jest odwołana.

Co zaś tyczy się kolejnych gal UFC

Kilka dni temu ogłoszono, że UFC on ESPN 8 oraz UFC on ESPN+ 30 zostały przeniesione z Columbus i Portland do centrum UFC Apex w Las Vegas, ale… Sprawa jest już nieaktualna. Wczoraj bowiem Stanowa Komisja Sportowa wstrzymała wydawanie wszelkich licencji na sporty walki do 25 marca. Gala z udziałem Francisa Ngannou i Jairzinho Rozenstruika odbędzie się co prawda dopiero 28 marca, ale gdyby okazało się, że 25 marca komisarze podejmą decyzję o przedłużeniu faktycznego zakazu organizacji gal, wówczas UFC znalazłoby się w fatalnym położeniu na trzy dni przed wydarzeniem.– Na tę chwilę walki na tych galach nie mogą odbyć się w Apex w Las Vegas – powiedział White. – Pracujemy nad nowymi lokalizacjami, ale walki się odbędą. Będą walczyć. Nie zatrzymujemy się. Będziemy cały czas znajdować sposób na to, aby doprowadzić do walk. Jestem w biznesie zestawiania walk. Robię to od ponad 20 lat i takie rzeczy zdarzają mi się co weekend. Jestem więc do tego przyzwyczajony. Oczywiście nie na tym poziomie, ale taka jest nasza praca. Zawsze dopilnowujemy, aby walki się odbyły i będą się nadal odbywać.

Jak natomiast wygląda sytuacja z galą UFC 249, która miała 18 kwietnia odbyć się w Brooklynie? Otóż, jak poinformował Dana White, Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson walczyć w Brooklynie nie będą – wprowadzono tam bowiem obostrzenia pod kątem zgromadzeń. Nie znaczy to jednak, że nie spotkają się tego dnia w oktagonie…
– Mieliśmy kilka potencjalnych aren na tę galę, w tym te w Nevadzie – powiedział White. – Teraz jednak cała Nevada została zamknięta. Szukamy innych aren. Mam nadzieję, że do 10 rano w niedzielę będę miał dwie dostępne areny na te walki. Walka (Khabib vs. Tony) się odbędzie. Będą walczyć. Fani odchodzą od zmysłów, ale nie martwcie się. Walka się odbędzie.

Głównodowodzący amerykańskiego potentata jest tak zdeterminowany, aby dalej działać, że zapowiedział, iż tylko całkowite zamknięcie kraju – zakaz wychodzenia z domu i tego typu rzeczy – mogłoby przeszkodzić UFC w organizowaniu gal.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply