UFC

Eliminator do walki z Israelem Adesanyą potwierdzony! Podczas lipcowej gali UFC 290 Robert Whittaker zmierzy się z Dricusem Du Plessisem!

Pojedynek z mistrzowskimi implikacjami w kategorii średniej pomiędzy byłym jej czempionem Robertem Whittakerem i niepokonanym pod sztandarem UFC Dricusem Du Plessisem został dodany do rozpiski lipcowej gali UFC 290.
Pojedynek w czubie kategorii średniej – oficjalnie zapowiedziany jako eliminator – pomiędzy byłym mistrzem Robertem Whittakerem (24-6) i nieukrywającym mistrzowskich aspiracji Dricusem Du Plessisem (19-2) został dodany do rozpiski gali UFC 290, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas, wieńcząc International Fight Week.

O zestawieniu walki oficjalnie poinformował sternik amerykańskiego giganta Dana White. Potwierdził on, że zwycięzca w kolejnym starciu zmierzy się z mistrzem 185 funtów Israelem Adesanyą podczas gali w Sydney, której termin nie został jeszcze ujawniony.
W ciągu ostatnich dziewięciu lat Australijczyk przegrał tylko z jednym zawodnikiem, wspomnianym Israelem Adesanyą. Nigeryjczyk pokonał go w 2019 roku przez nokaut, a w roku ubiegłym jednogłośną decyzją. Po ostatniej tej porażce Żniwiarz powrócił na zwycięskie tory w starciu z Marvinem Vettorim, którego w świetnym stylu rozbił na pełnym dystansie. Obecnie okupuje 1. miejsce w rankingu wagi średniej.

Dricus Du Plessis dołączył do UFC w 2020 roku. Obecnie może pochwalić się serią pięciu zwycięstw, w tym czterema przed czasem. Ostatnio po chaotycznym bojun rozbił Dereka Brunsona. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Darrena Tilla czy Brada Tavaresa. Obecnie jest sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu.

Pod sztandarem amerykańskiego giganta Afrykaner jeszcze nie przegrał, ale w każdej niemal walce popełniał karygodne błędy. Na papierze Robert Whittaker powinien mieć zdecydowaną przewagą w każdym w zasadzie aspekcie oktagonowego rzemiosła – od stójki przez zapasy po parter, nie wspominając o kondycji. Wściekłe szarże Stillknocksa, w których okrutnie się odsłania, mogą stanowić idealną okazję do kontruderzeń dla Australijczyka. Nie ulega natomiast wątpliwości, że chaotyczny styl walki byłego mistrza KSW stanowi też jego atut.

Ten sondaż jest zakończony (od 9 miesięcy).

Robert Whittaker vs. Dricus Du Plessis - kto wygra?

Robert Whittaker
70.60%
Dricus Du Plessis
29.40%

Przewidywane kursy bukmacherskie


Robert Whittaker – 1.15
Dricus Du Plessis – 5.00

Wstępny typ

Robert WhittakerRozpiska UFC 290

145 lb: Alexander Volkanovski (25-2) vs. Yair Rodriguez (15-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

125 lb: Brandon Moreno (21-6-2) vs. Alexandre Pantoja (25-5) – o pas mistrzowski
185 lb: Robert Whittaker (24-6) vs. Dricus Du Plessis (19-2)
125 lb: Deiveson Figueiredo (21-3-1) vs. Manel Kape (18-6)
185 lb: Bo Nickal (4-0) vs. Tresean Gore (4-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button