UFC

Eliminator! Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan oficjalnie na kwietniowej gali UFC 300!

Kluczowe dla układu sił w wadze lekkiej starcie pomiędzy Charlesem Oliveirą i Armanem Tsarukyanem zostało oficjalnie dodane do jubileuszowej gali UFC 300.
Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy właśnie kluczowe decyzje dotyczące mistrzowskiej rozgrywki w kategorii lekkiej UFC. Wczesnym porannym rankiem w poniedziałek sternik UFC Dana White ogłosił bowiem dwa pojedynki w czubie dywizji.

Podczas marcowej gali UFC 299 były tymczasowy mistrz Dustin Poirier zmierzy się z rozpędzonym serią pięciu zwycięstw Benoitem Saint-Denisem (zapowiedź walki tutaj), a podczas gali UFC 300, która odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas za łby wezmą się były mistrz Charles Oliveira (34-9) i świetnie ostatnio prezentujący się Arman Tsarukyan (21-3).
Brazylijsko-ormiańskie starcie zostało oficjalnie zapowiedziane jako eliminator do mistrzowskiego pasa, który jest w posiadaniu Islama Makhacheva. Dana White stwierdził, że Dagestańczyk nadal boryka się z kontuzją, ale powróci latem, by zmierzyć się ze zwycięzcą boju Do Bronxa z Ahalkalaketsem.

Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu wagi lekkiej Charles Oliveira ostatni pojedynek stoczył w czerwcu zeszłego roku, rozbijając w pierwszej rundzie Beneila Dariusha. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po jedynej w ostatnich trzynastu występach porażce, jaką w 2022 roku zadał mu Islam Makhachev.

Okupujący 4. pozycję w klasyfikacji Arman Tsarukyan wygrał osiem z ostatnich dziewięciu walk, jedynej porażki doznając w 2022 roku z rąk Mateusza Gamrota. Niepowodzenie to powetował sobie trzema zwycięstwami, kolejno odprawiając Damira Ismagulova, Joaquima Silvę oraz Beneila Dariusha.

Czy młodszy od Brazylijczyka o siedem lat Ormianin doprowadzi do zmiany warty? Pewnikiem jest, że Oliveira, swoim już zwyczajem, ruszy na Tsarukyana bardzo agresywnie od pierwszych sekund walki. To jego styl. Pod kątem ofensywy były mistrz jest piekielnie groźny, choć jego defensywa pozostawia wiele do życzenia. Wydaje się, że będąc pod presją, Ormianin zmuszony zostanie do zaprzęgnięcia do działania zapasów – pytanie natomiast, czy jeśli przewróci Brazylijczyka, zdoła utrzymać go na dole, skontrolować, uniknąć jego poddań? Ahalkalakets jest nadal względnie młody i może rozwijać się z walki na walkę.

Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Charles Oliveira – 1.50
Arman Tsarukyan – 2.50

Wstępny typ

Charles Oliveira


Rozpiska UFC 300170 lb: Leon Edwards (22-3) vs. Belal Muhammad (23-3) – o pas mistrzowski
155 lb: Charles Oliveira (34-9) vs. Arman Tsarukyan (21-3)
205 lb: Jiri Prochazka (29-4-1) vs. Aleksandar Rakić (14-3)
145 lb: Calvin Kattar (23-7) vs. Aljamain Sterling (23-4)
185 lb: Bo Nickal (5-0) vs. Cody Brundage (10-5)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button