UFC

Trzy pierwsze walki na UFC 300 ogłoszone! Jiri Prochazka, Aljamain Sterling i inni wracają do akcji!

Sternik UFC Dana White ogłosił trzy pierwsze pojedynki na okoliczność jubileuszowej gali UFC 300, która odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas.
W bardzo ważnym starciu dla układu sił w wadze półciężkiej tamtejszy były mistrz Jiri Prochazka (29-4-1) stanie w szranki z nieukrywającym mistrzowskich aspiracji Aleksandarem Rakiciem (14-3).

Obaj zawodnicy od kilku tygodni wyrażali gotowość na pójście w oktagonowe tany.

Czeski awanturnik miesiąc temu w swoim powrotnym boju uległ Alexowi Pereirze przez techniczny nokaut w drugiej rundzie, a niewidziany w akcji od półtora roku austriacki Serb miał w styczniu 2024 roku stanąć do rewanżu z Janem Błachowiczem, ale ten wycofał się z zawodów z powodu kontuzji.
Nie jest łatwo wskazać tutaj faworyta. Denisa to oktagonowy szatan – piekielnie groźny, ale i nierzadko igrający z ogniem. Rakieta jest lepiej poukładany technicznie i wszechstronniejszy, choć jego forma stanowi pewną zagadkę z uwagi na długą przerwę.

Jiri Prochazka vs. Aleksandar Rakić - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Jiri Prochazka – 1.65
Aleksandar Rakić – 2.15

Wstępny typ

Aleksandar Rakić


W Las Vegas w wadze piórkowej zadebiutuje były mistrz kategorii koguciej Aljamain Sterling (23-4), który ostatnio stracił tron na rzecz Seana O’Malleya. W szeregach 145-funtowców powita go Calvin Kattar (23-7), powracający po porażce z Arnoldem Allenem i poważnej kontuzji kolana.

Sprawa szczególnie skomplikowana tutaj nie jest. Sterling spróbuje przenieść walkę do parteru i tam ją rozstrzygnąć, podczas gdy Kattar powalczy o utrzymanie jej na nogach, gdzie powinien rozdawać karty.

Aljamain Sterling vs. Calvin Kattar - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Aljamain Sterling – 1.70
Calvin Kattar – 2.05

Wstępny typ

Calvin Kattar


Wreszcie w wadze średniej rywalem niepokonanego Bo Nickala (5-0) – wygrał w oktagonie UFC póki co dwie walki – będzie Cody Brundage (10-5).
Pomimo iż Brundage specjalizuje się w obszarze zapaśniczym, to przewaga Nickala tamże powinna być bardzo wyraźna. Jeśli dodać do tego wątpliwą bitewną wolę Cody’ego, to trudno nie faworyzować tutaj bardzo wyraźnie Bo.

Bo Nickal vs. Cody Brundage - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Bo Nickal – 1.15
Cody Brundage – 5.00

Wstępny typ

Bo Nickal


Rozpiska UFC 300

205 lb: Jiri Prochazka (29-4-1) vs. Aleksandar Rakić (14-3)
145 lb: Calvin Kattar (23-7) vs. Aljamain Sterling (23-4)
185 lb: Bo Nickal (5-0) vs. Cody Brundage (10-5)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button