UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 27 kwietnia 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 27 kwietnia 2015.

Jones wypada z UFC 189?

Jak informuje FirstRowBrian, Jon Jones wypada z walki przeciwko Anthony’emu Johnsonowi na UFC 187. FRB to jeden z najlepszych speców od ujawniania informa UFC.

https://twitter.com/FrontRowBrian/status/592420627132391425
https://twitter.com/FrontRowBrian/status/592446157495861248

O tym, że Jones nie wystąpi na gali wspominał kilka tygodni temu Chael Sonnen.

Gotowość do zastąpienia Jonesa wyraził już na Twitterze Ryan Bader, który 6 czerwca ma zmierzyć się z Danielem Cormierem.

https://twitter.com/ryanbader/status/592463845718818816

Informację o wypadnięciu Jonesa z UFC 187 potwierdziło MMAWeekly.

| Bolt |

Iaquinta kontra Green

Gala UFC Fight Night 71, która odbędzie się 15 lipca, zyskała bardzo ciekawe zestawienie – Al Iaquinta (12-3-1) zmierzy się z Bobbym Greenem (23-6). Informację podało Fox Sports. Co to w praktyce oznacza dla fanów? Walka z pewnością odegra sporą rolę w rozkładzie sił w kategorii lekkiej. Obaj zawodnicy znajdują się poza pierwszą dziesiątką, ale zwycięstwo może ich do niej przenieść lub przynajmniej otworzyć drogę do walki z kimś ze ścisłej czołówki.

Bobby Green zakończył swoją świetną passę w UFC zwieńczoną zwycięstwem nad Joshem Thomsonem, przegrywając jednostronnie z Edsonem Barbozą. Brazylijski striker nie wdawał się w gierki z Amerykaninem, a zamiast tego systematycznie dręczył go kopnięciami, co uniemożliwiło Greenowi walczyć w ulubiony sposób – kontrując na dystansie bokserskim. Następnie problemy osobiste oraz średnia chęć współpracy z organizacją sprawiły, że Bobby pauzował przez długi czas.

Al Iaquinta wraca po najcenniejszym zwycięstwie w karierze. Po bardzo bliskiej walce zakończonej niejednogłośną decyzją pokonał – z czym niekoniecznie się zgadzam, ale akceptuję – Jorge Masvidala. Dzięki tej wiktorii wdarł się na stałe do rankingu UFC.

Walka na papierze nie zapowiada totalnej wojny pełnej niezwykle efektownych wymian. Green, mimo niezłych zapasów, z których się wywodzi, preferuje raczej boks wyglądający jak nieco ułomna wersja braci Diaz wsparty dobrymi kontrami i sprawnymi kopnięciami, daleko mu także do finishera. Iaquinta z kolei bardzo agresywnie boksuje, ładnie wplata kopnięcia oraz czasem próbuje nietypowych akcji pokroju nożyc z ostatniego starcia, ale jeżeli nie ubije efektowną szarżą Bobby’ego – o co trudno – to raczej czeka nas decyzja po kickbokserskich szachach.

Obecna rozpiska UFC FN 71 prezentuje się następująco:

Todd Duffee vs. Frank Mir
Bobby Green vs. Al Iaquinta
Tony Ferguson vs. Josh Thomson
Igor Araujo vs. Sean Strickland
Manny Gamburyan vs. Scott Jorgensen
Matt Dwyer vs. Alan Jouban
Kevin Lee vs. James Moontasri

| Bolt |

Rampage jak CroCop

Quinton Jackson, który w glorii i chwale (?) powrócił do UFC na sobotniej gali UFC 186, pokonując Fabio Maldonado, zdradził MMAJunkie swoje plany na przyszłość oraz podzielił się garścią przemyśleń:

Szczerze – wróciłem po to, aby zrewanżować się za porażki. Chcę Shoguna, Evansa czy Teixeirę, aż wywalczę sobie drogę do Jonesa. Takie są fakty.

Ostatnio walczyłem w maju, blisko swojego domu. Nie mam wymówek (co do walki). To był mój najcięższy obóz przez 15 lat kariery. Mój trener boksu wycisnął ze mnie wszystko. Wycisnął więcej, niż myślałem, że się da. Fabio nie jest człowiekiem. Sprzedałem mu wszystkie możliwe ciosy, a on chciał więcej. Kopałem go w głowę i myślałem: „Co jest?”. Nie sądziłem, że wie o nadchodzącym kopnięciu, nie wiedziałem nawet, co mam robić. Myślałem, żeby go powalić nieświeżym oddechem, ale to też by nie działało.

Cóż, mam nadzieję, że Quinton nie będzie realizował jednak swojego planu zbyt długo, bo na jego walce niemalże zasnąłem.

| Bolt |

Evans akceptuje wyzwanie

Na wyzwanie Rampage’a odpowiedział już Rashad Evans:

Chętnie się z nim zmierzę. Podoba mi się ta walka. Nieźle wyglądał w swoim występie. Jeżeli jednak wyjdzie ten Rampage, co dzisiaj, to go znokautuję. Myślę, że musi stać się tym starym Rampagem, który wynosił ludzi i robił na nich slamy. Wtedy może stać się pretendentem, dostać do pierwszej piątki i być zagrożeniem dla wszystkich w tej dywizji.

Niestety żadna informacja o dacie powrotu byłego mistrza wagi półciężkiej póki co się nie pojawiła. Amerykanin pauzuje od destrukcji dokonanej na Chaelu Sonnenie w listopadzie 2013 roku.

| Bolt |

Szczegóły umowy z Rebookiem

Krótko i na temat: UFC wreszcie ujawniło – w mailu do zawodników z 20 kwietnia – jak będą wyglądać poszczególne „koszyki”. Rebook jako sponsor zobowiązuje się do zapłacenia zawodnikom mającym:

– od 1 do 5 walk – 5 tysięcy dolarów
– od 6 do 10 walk 8 – do 10 tysięcy dolarów
– od 11 do 15 walk 12 – do 15 tysięcy dolarów
– od 16 do 20 walk 18 – do 20 tysięcy dolarów

W tej sytuacji chyba nie dziwi nikogo fakt, że zawodnicy już teraz narzekają na system – pozyskiwani na własną rękę sponsorzy byli opcją korzystniejszą finansowo. A przynajmniej podejrzewam, że Burger King płacił Andersonowi Silvie odrobinę lepsze pieniądze.

| Bolt |

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Al Iaquinta (12-3-1) vs Bobby Green (23-6) – UFC Fight Night 71, 15 lipca

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button