KSWPolskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 22 stycznia 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 22 stycznia 2015.

Lineker polubił McCalla

John Lineker, który na gali UFC 183 zmierzy się z Ianem McCallem, w rozmowie z MMAJunkie opowiedział o swoim rywalu.

Spotkałem go w Uberlandii i muszę przyznać, że jest naprawdę równym i zabawnym gościem. Mam więc dla niego propozycję. Nie zmuszaj mnie, żebym cię gonił, a obiecuję, że obejdę się z tobą delikatnie.

Po poznaniu go muszę powiedzieć, że jest mi trochę przykro, że wystraszyłem go tak bardzo, że ostatnio nabawił się biegunki.

Nie wiem, jak dokładnie MMAJunkie przetłumaczyło wypowiedzi Brazylijczyka, ale muszę przyznać, że dostrzegam tam pewien – jeszcze niewielki, nieśmiały i nie zawsze trafny – marketingowy potencjał…

| naiver |

KSW na Fight Passie?

Oczywiście, że nie. Za to FrontRowBrian rzecze, jakoby jedna z następujących organizacji: WSoF, Titan, MFC, Legacy robiła wszystko, by ukrócić swój kontrakt telewizyjny i przenieść się na Fight Passa UFC.

Przyznam szczerze, że taka wizja mi się bardzo podoba. Jedno wielkie narzędzie, w którym mamy całe światowe MMA. Dobrze pokazuje to też, jak daleko Amerykanie nas wyprzedzają. U nas powoli do standardu wchodzi PPV, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych odchodzi do lamusa zastępowane właśnie przez aplikacje typu Fight Pass czy też ta druga, na którą przeniosło się WWE.

| naiver |

Cyborgowa negocjuje z UFC

Jak oficjalnie podała strona internetowa Cristiane Santos, znanej lepiej jako Cyborg, reprezentant zawodniczki negocjuje kontrakt z UFC z Lorenzo Fertittą (nie z Daną Whitem!).

Niech ich diabli. Dopiero co zapewniała, że nie będzie jednak zbijać do kategorii koguciej, by zmierzyć się z Rondą Rousey. Zmieniła zdanie? Chcą się spotkać w jakimś catchweightcie? Czy co, u licha?

Im dalej człowiek od kobiecego MMA, tym zdrowszy.

| naiver |

Spencer dostaje pieniądze za zwycięstwo

Jak podaje MMAJunkie, Sean Spencer, który w bardzo kontrowersyjnych, by nie rzec – skandalicznych, okolicznościach przegrał na UFC Fight Night 59 z Cathalem Pendredem, otrzymał gażę zwycięzcy, a więc podstawę i bonus za wygraną.

Ciekawi mnie jedna rzecz – czy gdyby zaraz po walce Joe Rogan nie podniósł tej kwestii, zmuszając White’a do reakcji, czy wówczas również UFC wypłaciłoby Spencerowi pełną gażę?

| naiver |

Hall może wypaść na dłużej

Komisja Sportowa w Massachussets opublikowała zawieszenia medyczne po gali UFC Fight Night 59. Czterech zawodników może wypaść na pół roku, jeśli dodatkowe badania potwierdzą ich kontuzje. Są to: Uriah Hall (prawe kolano), Patrick Holohan (lewa kostka), Johnny Case (żebra), Tateki Matsusa (prawe kolano i stopa).

Szkoda szczególnie Halla, bo wydawało się, że jest dobrze…

hall

| naiver |

Notorious bije rekordy

Niedzielna gala z udziałem – myślę, że można w pełni użyć już tego sformułowania – jednej z największych gwiazd UFC, Conora McGregora, pobiła rekord oglądalności organizacji na kanale Fox Sports 1. Całe wydarzenie oglądało średnio 2,751,000 widzów, a starcie Irlandczyka – ok. 3,162,000. UFC FN 59 zdominowało wcześniejszy najlepszy wynik, należący do Mauricio Ruy i Chaela Sonnena – ich pojedynek oglądało prawie milion osób mniej.

Ale to nie koniec. UFC Fight Night 59 było też najlepiej oglądaną galą w telewizji kablowej od… 2009 roku, kiedy to Kimbo Slice zmierzył się z Houstonem Alexandrem.

Gdzieś tam za ocenaem Dana White zaciera teraz ręce na myśl o pieniądzach, jakie przyniesie organizacji pojedynek McGregora z Jose Aldo.

| Calo |

Albert Tumenov to ambitny gość

W wywiadzie dla BloodyElbow, w którym z nieznanych nikomu przyczyn ze świetnie się zapowiadającego rosyjskiego uderzacza Alberta Tumenova zrobiono karatekę (kilka lat trenowania w dzieciństwie ma, jak widać, większą wagę niż kilkanaście lat trenowania boksu wraz z amatorskim mistrzem świata, a prywatnie kuzynem Alberta) bohater podzielił się kilkoma zdaniami na temat swoich planów i doświadczeń.

O rozwoju MMA w Kaukazie:

Sporty walki zawsze były u nas popularne, a wielu naszych zawodników startowało w nich na międzynarodowym poziomie z dobrymi wynikami. MMA jest tutaj nowe, ale rozwija się bardzo szybko. Liczę, że za niedługo wielu swojaków będzie rywalizowało na najwyższym poziomie.

Wywiad rzuca także nieco światła na debiut z Ildemarem Alacantrą, który wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań:

Musiałem na przestrzeni dwudziestu dni odbyć podróże do dwóch państw i dwukrotnie się aklimatyzować.

W trakcie przygotowań Tumenov zachorował:

Doktor nie chciał dopuścić mnie do walki, a dziesięć dni przed nią nie byłem w stanie trenować. W tym czasie straciłem ponad kilogram masy mięśniowej.

Porażka jednak wiele mu dała:

Po tej porażce stałem się zdecydowanie silniejszy. Przede wszystkim stałem się bardziej profesjonalny.

Albert docenia Nicolasa Musoke, ale jest pełen optymizmu :

Jestem bardzo zmotywowany, bo pokazać swoją wartość i udowodnić jaki jestem dobry. Jestem bardzo dobrze przygotowany na wszystko, co tylko może zrobić w klatce. Cieszę się, że walczę w Szwecji, nie będzie problemu z aklimatyzacją i 10 godzinami lotu.

O swoich celach:

Do końca roku chcę zostać zawodnikiem pierwszej dziesiątki i pokazać, że jestem jednym z najbardziej niedocenianych zawodników w UFC, a także zbliżyć się do pasa.

Buńczuczne? Może, ale Tumenov w wieku 22 lat ma lepszą stójkę niż 3/4 dywizji, a do tego ciągle się rozwija. Trzymam za niego kciuki.

| Bolt |

Burns vs Thomson na UFC FN 62

Wygląda na to, że Joe Silva nie zasypia gruszek w popiele w przypadku podopiecznego Vitora Belforta, Gilberta Burnsa (9-0). 28-letni Brazylijczyk po dwóch dobrych zwycięstwach w organizacji – choć nad słabymi rywalami – bił będzie się z 7. w rankingu Joshem Thomsonem (20-7) na gali UFC Fight Night 62, która odbędzie się 21 marca.

Zestawienie bardzo zaskakujące, biorąc pod uwagę mnogość zawodników w kategorii lekkiej. Wygląda zatem na to, że po trzech zwycięstwach (z czego dwóch nad debiutantami) Burns będzie mógł wedrzeć się do czołowej dziesiątki piekielnie mocnej dywizji.

Czy zdoła to jednak zrobić, to osobna kwestia. Jeśli Thomson bowiem nie zdziadział jakoś niewyobrażalnie, Burns będzie miał przed sobą niezwykle trudne zadanie. Zwłaszcza zapaśniczo Amerykanin powinien dzielić i rządzić.

Aktualna rozpiska UFC FN 62:

Urijah Faber vs Raphael Assuncao
Gilbert Burns vs Josh Thomson

| naiver |

Co KSW ugrało z Miastem Poznań?

Pamiętacie, gdy w jednym z niedawnych wywiadów wiceprezydent Poznania marudził, że miasta nie stać na dołożenie około 300 tys. zł z budżetu (pieniędzy podatników) do organizacji KSW 30? Później temat ucichł i dowiedzieliśmy się, że jednak gala odbędzie się w Poznaniu, nie wiedząc jednak nic o warunkach, na jakich KSW dogadało się ze stolicą Wielkopolski.

Oto informacje, jakie udało nam się uzyskać, co – nawiasem mówiąc – skomplikowane szczególnie nie było, bo każdy zainteresowany ma do nich dostęp. A zatem dowiedzieliśmy się, że:

– Urząd Miasta wspiera organizatorów gali wyłącznie organizacyjnie w następujących obszarach:

a) pomoc instytucjonalna (np. pomoc w przystosowaniu hali do potrzeb organizatora),
b) pomoc w promocji wydarzenia (przy wykorzystaniu dostępnych środków komunikacji medialnej).

– organizator gali wynajmuje halę od POSiRu po preferencyjnych stawkach 20 tys. zł netto.

I to wszystko. Ile dokładnie kosztuje to wsparcie organizacyjne, nie wiadomo. Aby to oszacować, najpierw musielibyśmy uzyskać kilka dodatkowych informacji:

– ile kosztuje „przystosowanie hali” i w jakim stopniu pokrywane jest przez miasto,
– jaka jest wartość pomocy promocyjnej, której miasto udziela KSW,
– jakie są standardowe stawki za wynajem hali POSiR.

| naiver |

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Gilbert Burns (9-0) vs Josh Thomson (20-7) – UFC Fight Night 62, 21 marca

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button