UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 22 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 22 listopada 2014.

Werdum odpowiada Jonesowi

Jak pewnie pamiętacie, ostatnio Jon Jones, przebąkując o ewentualnym przejściu do kategorii ciężkiej (po pokonaniu Daniela Cormiera i zwycięzcy starcia Alexander Gustaffson vs Anthony Johnson), wspomniał, że od niektórych zawodników odstawałby warunkami fizycznymi, ale z takim, przykładowo, Fabricio Werdumem mógłby walczyć z marszu, bo Brazylijczyk nie należy do dużych ciężkich.

Oto, co w rozmowie z Globo miał na ten temat do powiedzenia ostatni pogromca Marka Hunta:

Nie wiem, dlaczego Jones nie powiedział tego, zanim zostałem mistrzem. Powiedział to teraz, ale mogę z nim walczyć, nie ma problemu. Musi przejść do kategorii ciężkiej albo możemy zrobić to w catchweighcie. Moim najważniejszym celem jest jednak pojedynek z Cainem Velasquezem, żeby zdobyć pełnoprawny pas mistrzowski. Dana White stwierdził nawet, że dojdzie do niego w czerwcu.

W przypadku Jonesa to takie gadanie dla gadania, nie wiem, dlaczego to zrobił, ale skoro stwierdził, że mógłby walczyć ze mną każdego dnia, więc zapewne miał na myśli to, że chce ze mną trenować. Byśmy mogli walczyć codziennie, musimy razem trenować, prawda? Moim klubem jest Kings MMA, gdzie codziennie bardzo ciężko trenujemy. Jeśli chce nam złożyć wizytę albo trenować z nami, ale jest zbyt nieśmiały, by to powiedzieć, nie ma problemu. Zapraszamy, kiedykolwiek zechce, mieścimy się w Huntington Beach w Kings MMA. Może z nami trenować codziennie.

Jest coś w tym, co mówi Werdum… Wszak Velasquez również nie jest dużym ciężkim, a jednak Jones nigdy w tak bezpośredni sposób nie wyraził chęci walki z meksykańskim Amerykaninem.

Wyniki ważenia przed UFC Fight Night 57

Wszyscy zawodnicy zrobili wagę przed dzisiejszą galą. Poniżej wyniki:

Karta główna (4:00)

Frankie Edgar (145) vs. Cub Swanson (145.8)
Edson Barboza (155) vs. Bobby Green (155.4)
Chico Camus (125.6) vs. Brad Pickett (126)
Aleksiej Olejnik (235) vs. Jared Rosholt (240)
Joseph Benavidez (125.6) vs. Dustin Ortiz (125.6)
Isaac Vallie-Flagg (156) vs. Matt Wiman (155.4)

Karta wstępna (2:00)

Josh Copeland (264) vs. Ruslan Magomedov (246)
Luke Barnatt (185.4) vs. Roger Narvaez (185.4)
Nick Hein (154.2) vs. James Vick (155.8)
Akbarh Arreola (155.6) vs. Yves Edwards (154.6)

FightPass (1:00)

Kailin Curran (115.6) vs. Paige VanZant (114.6)
Dooho Choi (145.8) vs. Juan Puig (145.6)

kobietyufc2

Panie ładne, ale po kiego diabła będą się biły, to ja nie wiem.

kobietyufc

Przetestowali Belforta, testują Weidmana

Chris Weidman poinformował na swoim Twitterze, że dzisiejszego dnia został po raz pierwszy w życiu poddany niezapowiedzianej kontroli antydopingowej, z czego jest zresztą niezwykle rad, bo „jest to dobre dla sportu!”.

Czekamy zatem na wyniki tejże „niezapowiedzianej”, jakim to mianem już teraz określa ją część komentatorów, kontroli. Powinniśmy je poznać za około dwa tygodnie.

Powiedzmy sobie szczerze, komisja ma zdecydowanie większy interes w doprowadzeniu do tej walki niż w wykryciu czegokolwiek niedozwolonego w organizmie Belforta czy Weidmana. Więc – spokojna głowa, będzie dobrze.

Wiman potrzebował odpoczynku

W rozmowie z MMAJunkie.com Matt Wiman (15-7), który skrzyżuje dziś rękawice z Isaakiem Vallie-Flaggiem (14-5-1) opowiedział o swoim długim, prawie dwuletnim rozbracie z oktagonem po tym, jak przegrał przez nokaut z TJ Grantem.

Przystojniak wyjaśnił, że musiał zrobić sobie przerwę od MMA, by wszystko przemyśleć i zaleczyć kontuzje, które nagromadziły się w toku jego kariery. Jak przyznał, wielokrotnie myślał już o zakończeniu kariery, ale teraz wierzy, że po dłuższe przerwie przegrupował szyki i wyjdzie mu to tylko na dobre.

Cóż, Wiman nigdy nie uchodził za zawodnika, po którym wszystko (cokolwiek?) spływałoby jak po kaczce. Tym lepiej dla IVF.

Wszyscy z UFC 179 czyści

Brazylijska komisja poinformowała, że testy antydopingowe wykazały, że wszyscy zawodnicy uczestniczący w gali UFC 179 byli uczciwi, nie zażywając żadnych niedozwolonych środków wspomagających – a wśród nich także bohaterowie dwóch najważniejszych walk tamtejszego wieczoru (Jose Aldo, Chad Mendes, Glover Teixeira i Phil Davis), na testowanie których nie szczędzono grosza, sprawdzając ich organizmy także pod kątem obecności hormonu wzrostu i erytropoetyny.

Gratulacje dla komisji i zawodników!

Lesnar na celowniku Viacomu

Jak wieść gminna niesie, Bellator, przy wsparciu Viacomu, jest gotowy zapłacić ogromne pieniądze Brockowi Lesnarowi, by w kwietniu 2015 (wtedy kończy się kontrakt Amerykanina z WWE) sprzątnąć go sprzed nosa UFC.

Podobno koszty nie grają żadnej roli i szef Bellatora Scott Coker wraz z ferajną są zdeterminowani, by dać prztyczka w nos Danie White’owi i jednocześnie ogromnego kopa marketingowego swojej organizacji.

Video-analiza Frankiego Edgara przed walką z Cubem Swansonem

………………….

Nowe zestawienia:

170 lbs: Josh Koscheck (17-8) vs Neil Magny (13-3) – UFC 184, 28 lutego (niepotwierdzone)

Dzisiejsze gale:

UFC Fight Night 57 – Edgar vs Swanson (typowanie)
Fighters Arena 10 – Kiełek vs Lobov
Metamoris – Gracie vs Sakuraba

fot. fightmagazine.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button