UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 16 stycznia 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 16 stycznia 2015.

Jacare wypada z walki Romero

Rozpoczynamy od hiobowej wieści o wycofaniu się Ronaldo Jacare Souzy z hitowo zapowiadającego się pojedynku na szczycie dywizji półśredniej przeciwko Yoelowi Romero. Walka miała odbyć się na gali UFC 184, ale Aligator nabawił się zapalenia płuc, które wyeliminowało go z rywalizacji.

UFC zapewniło, że zawodnicy zmierzą się ze sobą w późniejszym terminie. Na kartę główną UFC 184 wskoczyli w rezultacie Yancy Medeiros i Tony Ferguson, a cała rozpiska wygląda następująco:

Chris Weidman vs. Vitor Belfort – o pas mistrzowski
Ronda Rousey vs. Cat Zingano – o pas mistrzowski
Jake Ellenberger vs. Josh Koscheck
Holly Holm vs. Raquel Pennington
Tony Ferguson vs. Yancy Medeiros
Roan Carneiro vs. Mark Munoz
Alan Jouban vs. Richard Walsh
Roman Salazar vs. Norifumi Yamamoto
Derrick Lewis vs. Ruan Potts
James Krause vs. Valmir Lazaro
Masio Fullen vs. Alexander Torres

| naiver |

KSW 30 jednak w Poznaniu – dla dobra fanów!

Twarde negocjacje Poznania z właścicielami KSW zakończyły się wesołym oberkiem i gala sygnowana numerem 30 ostatecznie zostanie zorganizowana właśnie w stolicy Wielkopolski.

Pierwotnie mówiło się o 300 tys. zł wsparcia dla KSW z publicznych pieniędzy, o czym informowaliśmy 12 stycznia. Przypomnijmy słowa wiceprezydenta Poznania, Jakuba Jędrzejewskiego:

Za takie pieniądze (ok. 300 tys. zł – dop. naiver) można sfinansować półroczną naukę pływania dzieci w całym mieście. Jestem zwolennikiem sportów walki i promowania Poznania poprzez duże wydarzenia, ale to nie znaczy, że straciłem wyobraźnię i poczucie rozsądku.

A zatem, trzymając się porównania, Poznań właśnie przehandlował kilka miesięcy nauki pływania dla dzieci. Ile dokładnie, spróbujemy się dowiedzieć.

Tymczasem Martin Lewandowski w rozmowie z Polsatem wyjawił oczywistą oczywistość, że na miesiąc przed galą 95% karty walk jest już zapełnione. Organizacja będzie teraz systematycznie publikowała kolejne zestawienia, kończąc najprawdopodobniej na tydzień przed galą.

Na szczęście 95% zawodników wiedziało o walkach od dobrych kilku tygodni, więc formę robią już od jakiegoś czasu.

| naiver |

White: z Jonesem jest coś nie tak

Dana White stwierdził w programie Jim Rome Show, iż nie jest pewien, czy Jones jest uzależniony od kokainy – dodał jednak, że jeżeli mistrz „szprycuje się” na 3 tygodnie przed walką, to coś musi być z nim nie tak.

Nieważne czy masz problem z ulicznymi dragami, czy nie – jeśli bierzesz na trzy tygodnie przed największą walką Twojego życia, coś musi być z Tobą nie tak.

Zapytany o reakcję na wyniki badań Jonesa, prezydent UFC odpowiedział:

Byłem wstrząśnięty. Kompletnie się tego nie spodziewałem.

White wierzy jednocześnie w słowa Jonesa, w których mistrz „postanawia poprawę”, w czym ma mu pomóc przeniesienie się z Nowego Jorku do Albuquerque.

Dzieciak prawdopodobnie ma w banku 15 milionów dolarów. Mieszkał w swoim mieście rodzinnym. Zadawał się z wszystkimi kumplami, których znał od dziecka . Teraz angażuje się, przenosząc się na stałe do Albuquerque, gdzie trenuje – teraz będzie w formie cały rok. Wygląda na to, że ma dobre intencje, ale zobaczymy.

Dodam tylko, że „Z Jonesem jest coś nie tak” były chyba najgorszą obelgą, jaka padła w kierunku mistrza z ust Dany White’a, który raczej nie słynie z pobłażliwego traktowania swoich zawodników

| Calo |

Conor i marketing, część XVIII

Conor McGregor przed walką z Dennisem Siverem otrzymał chyba największą akcję marketingową w dziejach UFC. Setki filmików (z czego szczególnie warto obejrzeć ten, który prezentuje jego pracę oraz jej wyniki w sprzęcie badawczym), porównania do Aliego (tego, który umiał przyjmować ciosy), kontrakt z Rebookiem… Z kronikarskiego obowiązku wypada więc dodać wypowiedzi pyskatego Irlandczyka w krótkiej rozmowie z MMAJunkie.

O sobie na przestrzeni następnych pięciu lat:

Na pewno chcę odejść jako największy w historii i przy okazji zrobić kupę kasy. Pięć lat? Nie układam planów na tak długi okres. Ja je po prostu wcielam w życiu, a w swojej głowie już jestem mistrzem w kilku kategoriach wagowych.

O walce z zapaśnikiem:

Gdy zabiorę pas od Jose (Aldo) do Irlandii, to chętnie odpowiem na pytania związane z zapaśnikami. Fani ciągle rozważają scenariusz z zapaśnikiem, więc chętnie im odpowiem.

O startach w wyższych wagach:

Obronię swój pas i zajmę się wagą lekką. A gdy już zdobędę pas tam – wyruszymy i stamtąd.

Boję się tylko, że Conor w wypadku przegranej z Siverem jest gotów zrobić sobie poważną krzywdę…

| Bolt |

Gustafsson o pogodzie w Sztokholmie

Alexander Gustafsson nie jest showmanem poza oktagonem. W rozmowie z Karyn Bryant przed swoją walką z Anthonym Johnsonem nie zaskoczył w zasadzie żadną wypowiedzią.

A to wyjaśnił, że jeździ trenować do Alliance, bo mają tam dobry team i potrafią go ostro dociążyć (dodając, że w Szwecji jest podobnie!), a to uchylił rąbka sekretnej wiedzy, przyznając, że Phil Davis przekazał mu kilka wskazówek na temat Rumble’a, z których najcenniejszą jest taka, że Anthony jest silnym, ciężkorękim i dynamicznym zawodnikiem (a to ci dopiero!). Jaką natomiast taktykę Mauler przyjmie na rywala w Sztokholmie? Zaskoczę Was:

Nie mogę dopuścić, aby mnie trafił. I nie trafi. Jestem dla niego za szybki.

Alex wspomniał też o reakcji na newsa o wpadce kokainowej Jona Jonesa, twierdząc, że jest to smutne. Oczywiście, pisząc „wspomniał”, mam na myśli udzielenie odpowiedzi na pytanie, bo nie spodziewacie się chyba, że Gustafsson mógł sam z siebie wpleść do rozmowy jakiekolwiek inne wątki niż te, o które był pytany?

Szwed jest też pewien, że na gali UFC on FOX 14 Phil Davis pokona Ryana Badera, bo „jest lepszy w każdej płaszczyźnie”.

Trochę błysku pokazał na koniec, odpowiadając na pytanie prowadzącej o Sztokholm:

Teraz jest tam zimno i ciemno. Trzeba zabrać kurtki i latarki, i będzie dobrze.

Przyznam szczerze, iż jednak ten Conor McGregor – pomimo tego, że w zasadzie ciągle gada to samo – zmienia perspektywę, z której patrzy się na innych zawodników. Wcześniej postrzegałem Alexa jako normalnego, spokojnego człowieka. Teraz widzę w nim nudziarza, z którym oglądanie wywiadów jest niestety stratą czasu.

| naiver |

Cruickshank vs Dariush na UFC 185

Gala UFC 185, na której wystąpi między innymi Joanna Jędrzejczyk, została wzbogacona o ciekawe starcie w kategorii lekkiej. Doskonały kickbokser Daron Cruickshank (16-5) zmierzy się ze świetnym grapplerem i rozwijającym się uderzaczem Beneilem Dariushem (9-1). Pierwszy powraca po walce zakończonej NC przeciwko KJ Noonsowi (palce w oko) oraz zwycięstwie nad Anthonym Njokuanim, natomiast Dariush zwyciężał w dwóch ostatnich starciach, odprawiając Tony’ego Martina i Carlosa Diego Ferreirę.

Kto wygra? Jeśli dysponujący sporą przewagą warunków fizycznych Dariush będzie w stanie skracać dystans, przechodzić do klinczu (o obaleniach nie wspominając), powinien zwyciężyć, ale każde wejście w zasięg kopnięć Cruickshanka będzie dla niego bardzo ryzykowne.

Aktualna karta walk UFC 185:

Anthony Pettis vs. Rafael dos Anjos – o pas mistrzowski
Carla Esparza vs. Joanna Jedrzejczyk – o pas mistrzowski
Roy Nelson vs. Alistair Overeem
Matt Brown vs. Johny Hendricks
Chris Cariaso vs. Henry Cejudo
Ross Pearson vs. Sam Stout
Ryan Benoit vs. Sergio Pettis
Roger Narvaez vs. Elias Theodorou
Daron Cruickshank vs. Beneil Dariush

| naiver |

GSP nadal negocjuje

Menadżer Georgesa Saint-Pierre’a, Rodolphe Beaulieu, w rozmowie z MMAJunkie zapytany o powrót swojego klienta do oktagonu, odparł:

Nie ma planu powrotu w 2015. Pracujemy nad kilkoma projektami, ale to nic związanego z powrotem do oktagonu.

Czyli nadal negocjują.

| naiver |

Cummins chce Manuwę, a Manuwa nie

Jak podano w UFC Tonight, Patrick Cummins, który znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw, chciałby zmierzyć się z Jimim Manuwą, który przegrał ostatnio z Alexandrem Gustafssonem.

Brytyjczyk nie jest jednak zainteresowany starciem, bo chciałby walczyć z kimś z czołowej dziesiątki.

Patrzcie, co ta reebokowa kasa za miejsce w rankingach robi z zawodników! Najpierw Matt Brown narzeka, teraz Manuwa, a więc 10. zawodnik w rankingu, nie chce bić się z Cumminsem, czyli 15. zawodnikiem z rankingu. Ech…

| naiver |

………………….

Dzisiejsze gale:

Bellator 132 – Freire vs Straus

Nowe zestawienia:

155 lbs: Daron Cruickshank (16-5) vs Beneil Dariush (9-1) – UFC 185, 14 marca

fot. wrestlingnews.co

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button