UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 6 lipca 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 6 lipca 2015.

Masvidal ma w głębokim poważaniu gabaryty Ferreiry

Jorge Masvidal już 12 lipca zadebiutuje w kategorii półśredniej UFC, mierząc się na finałowej gali TUF 21 ze schodzącym do tejże kategorii Cezarem Ferreirą.

W rozmowie z MMAFighting zawodnik z kubańskimi korzeniami tłumaczy, że zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że zaczyna w nowej dywizji od początku, ale i tak ma nadzieję, że więcej nie będzie dostawał żadnych Ultimate Fightersów na dorobku tylko rywali na światowym poziomie.

Nie robią na nim żadnego wrażenia gabaryty jego najbliższego przeciwnika, który pod względem warunków fizycznych będzie wyraźnie górował nad Masvidalem.

Mam to gdzieś. Jeśli tylko zrobi wagę i nie będzie oszukiwał potem, będzie ok. Mam to gdzieś, że schodzi z wagą. Zamierzam na nim „siedzieć” i go złamać.

Amerykanin wyjaśnia też powody, dla których zdecydował się przenieść do kategorii półśredniej. Twierdzi, że nawet jeśli dowiadywałby się o walce 12 tygodni przed galą, niewiele by to zmieniało, gdy walczył w dywizji lekkiej. Przy 173 funtach poziom jego tłuszczu wynosił 5% i zaczynał odczuwać negatywne tego efekty pod względem ilości energii. Nie czuł eksplozywności.

Masvidal nie uważa, aby jego warunki fizyczne były nieodpowiednie na kategorię półśrednią, choć przebąkuje o tym, że z otwartymi ramionami powitałby utworzenie jeszcze jednej dywizji między lekką a półśrednią właśnie.

Hendricks to karzeł. Jest niski. Sam nie jestem jakiś wielki, ale nie będę najniższym gościem w dywizji. Najwyższym też nie. Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ścinanie największej ilości wagi nie powoduje, że stajesz się najgroźniejszym gościem. Taki Anthony Johnson. Poszedł dwie kategorie do góry i jest pieprzoną bestią.

Nie mogę się doczekać! I dodam, że gala, na której dojdzie do walki Masvidala z Ferreirą, odbędzie się dzień po UFC 189, gdyby komuś to umknęło…

| naiver |

Cormier z kontuzją, walka z Gustafssonem przesunięta

Amerykanin doznał kontuzji kolana, a jego pojedynek w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej przeciwko Alexandrowi Gustafssonowi został przesunięty na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Pierwotnie zaplanowany był… również na bliżej nieokreśloną przyszłość z naciskiem na wrzesień, więc w praktyce wiele się nie zmienia.

| naiver |

Koscheck vs Daley 2 pobije rekordy?

Tak zapowiadają obaj zawodnicy, którzy obecnie znajdują się pod jednym, bellatorowym dachem.

Prawdopodobnie delikatnie bujają w obłokach, ale wydaje się pewne, że do ich starcia dojdzie bez względu na wynik najbliższej walki Paula Daley’a, którą stoczy 17 lipca na Bellatorze 140 z Dennisem Olsonem.

| naiver |

Filho nie kończy kariery, źle wróży Jonesowi

Kiedyś jeden z bardziej obiecujących zawodników MMA, a od kilku lat cień samego siebie, 37-letni Paulo Filho, w rozmowie z Tatame zapowiada powrót do występów po tym, jak został postrzelony w nogę – przekonuje, że już nie pali, nie pije, nie bierze narkotyków – tylko trenuje.

Jako doświadczony w temacie kokainy człowiek nie wróży również Jonowi Jonesowi wielkich sukcesów w walce z nałogiem. Twierdzi, że były mistrz kategorii półciężkiej UFC prędzej czy później wróci do kokainy, będąc przekonanym, że cierpi on też na depresję z uwagi na (czasowe) odstawienie narkotyku.

Wie, co mówi?

| naiver |

Pokorny Jones trenuje normalnie

A tymczasem z Albuquerque dochodzą wieści, że Jon Jones od dłuższego czasu normalnie trenuje. Niby wiedzieliśmy to wcześniej, bo wspominali o tym i Donald Cerrone, i Carlos Condit, ale Igor Araujo w rozmowie z MMAFighting podaje odrobinę więcej szczegółów.

Jones trenuje każdego dnia. Ciągle żartuje i się śmieje. Rozmawiałem z nim i wszystko gra, ma pozytywne nastawienie. Trener mówi nam, co robić, i Jon trenuje normalnie, każdego dnia. Jest też w dobrej formie.

W pierwszy dzień po powrocie Jonesa do klubu zostawili go, żeby posprzątał matę po treningu. Zawsze kogoś wybierają, ale Jones na nic nie narzekał. To miło gość, od którego można się wiele nauczyć w klubie.

Nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać powrotu mistrza i nie miałbym absolutnie nic przeciwko, aby z miejsca otrzymał walkę o pas mistrzowski.

| naiver |

Cruz pozytywnie o powrocie

Przebywający na rehabilitacji po kolejnym zerwaniu więzadła w kolanie Dominick Cruz w rozmowie z MMAOddsBreaker opowiedział o swoich kolejnych zmaganiach z kontuzją oraz różnicach między Floydem Mayweatherem i Muhammadem Alim:

Nadal wstaję każdego dnia jako mistrz. W żadnym wypadku nie powiedziałem ostatniego słowa. Wstaję i mam mnóstwo rzeczy do zrobienia. Spoglądam na ścianę, gdzie mam listę, która przypomina mi o moim celu, aby każdego dnia się rozwijać. Taki jest cel. Chcę się rozwijać. Nie siedzę, nic nie robiąc. Taki, na przykład, Floyd Mayweather – jest najlepszym bokserem naszej ery, ale jak spróbujesz poszukać jakichś innych jego umiejętności, nie znajdziesz ich, tylko boks. Muhammad Ali działał też poza boksem, co uczyniło go wielką postacią, pozwoliło mu się rozwinąć – takie rzeczy powodują, że stajesz się mistrzem. Mistrzowie nie mają tylko jednego oblicza.

Nie jestem przekonany, czy dobrze prawi. Na ogół tak jest, ale tym razem? Czy rzeczywiście, aby być mistrzem, trzeba robić coś więcej niż tylko dominować swoich rywali? A może to kwestia rozumienia słowa mistrz?

| naiver |

Henderson chce rewanżów

Dan Henderson podąża śladami Mirko „Cro Copa” Filipovica i na stare lata chce rewanżować się swoim oprawcom, o czym opowiedział w wywiadzie z MMAOddsBreaker:

Chciałbym zmierzyć się z dwoma lub trzema rywalami w kategorii średniej, z którymi fani chcieliby mnie obejrzeć – to rewanże z Andersonem Silvą i Vitorem Belfortem. Chciałbym też walczyć raz jeszcze z Gegardem Mousasim, bo za pierwszym razem tak naprawdę nie miałem okazji… Walka w Stanach Zjednoczonych wyglądałaby inaczej niż tam, gdzie jego lekarz jest szefem komisji sportowej.

Jak to słusznie skomentował jeden z naszych zacnych użytkowników, nawiązując do niechęci Hendersona do ponownej walki z Michaelem Bispingiem – czy Silva, Belfort i Mousasi mogą jeszcze wyraźniej ubić Amerykanina? Bo jeśli nie, to co im po tej walce?

| naiver |

Odliczanie do McGregor vs Mendes

https://www.youtube.com/watch?v=LAhpQzWz07U&feature=youtu.be

| naiver |

Odliczanie do Lawler vs MacDonald

https://www.youtube.com/watch?v=lb1NEmH4JU0&feature=youtu.be

| naiver |

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button