„Dywizja potrzebuje nowego mistrza!” – Thiago Santos chce walki z Dominickiem Reyesem o pas wagi półciężkiej

Thiago Santos liczy na pozbawienie Jona Jonesa tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej – i ma też pomysł na to, co zrobić, aby nie zapanowało bezkrólewie.

Kolejne problemy prawne mistrza kategorii półciężkiej UFC Jona Jonesa, który wczoraj trafił na kilka godzin do aresztu za – między innymi – jazdę pod wpływem alkoholu i nieodpowiedzialne korzystanie z broni, doprowadziły do spekulacji o potencjalnym pozbawieniu go złota, co zresztą w jego przypadku nie stanowiłoby nowości.

Otwarcie za takim rozwiązaniem opowiedział się w mediach społecznościowych sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu 205 funtów Thiago Santos.

Uważam, że dywizja półciężka UFC potrzebuje nowego mistrza! (Takiego, który nie ładuje się wiecznie w problemy!)
Ja i Reyes zasługujemy, aby walczyć o ten pas!

Nie ulega wątpliwości, że propozycja ta nie przypadnie do gustu Janowi Błachowiczowi, który – obok wspomnianego Dominicka Reyesa – jest najpoważniejszym kandydatem do walki o tytuł mistrzowski.
Thiago Santos był ostatnio widziany w akcji w lipcu ubiegłego roku, po niezwykle wyrównanej walce przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską z Jonem Jonesem. Morderczą batalię przypłacił poważnymi kontuzjami obu kolan, będąc zmuszonym do poddania się operacjom.

36-latek jest obecnie na ostatniej prostej rehabilitacji. Do oktagonu chciałby powrócić jesienią.

Kilka tygodni temu zapraszał w oktagonowe tany także właśnie Dominicka Reyesa, chcąc, aby starcie to posłużyło za eliminator do walki o tytuł mistrzowski.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply