Polskie MMAProfessional Fighters League

„Nigdy nie szukałem łatwych walk” – dwukrotny mistrz rywalem Marcina Helda w debiucie w PFL

W swoim debiutanckim występie pod sztandarem Professional Fighters League Marcin Held skrzyżuje rękawice z Natanem Schulte.

Nie będzie miał łatwego zadania Marcin Held (26-7) w pierwszym występie pod sztandarem organizacji PFL, którym zainicjuje rozgrywki grupowe w kategorii lekkiej.

Podczas zaplanowanej na 23 kwietnia gali tyszanin zmierzy się bowiem z Natanem Schulte (20-3-1) – zawodnikiem, który triumfował w dwóch poprzednich sezonach, za każdy zgarniając po milion dolarów.

O zestawieniu doniósł portal TVP Sport.

29-letni Polak nie był widziany w oktagonie od czerwca 2019 roku, gdy pokonał jednogłośną decyzją Diego Brandao, przygodę z ACA kończąc z nieskazitelnym bilansem 3-0. Obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw, bo obronną ręką wyszedł też z pożegnalnego starcia z UFC, pokonując na punkty Nasrata Haqparasta.

Spośród dziesięciu ostatnich walk Natan Schulte wygrał dziewięć, jedną remisując. Znajduje się na fali siedmiu zwycięstw. Ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2019 roku, w finale rozgrywek pokonując jednogłośnie Loika Radzhabova. W swoim sportowym CV szlifujący formę w American Top Team 29-latek ma też zwycięstwa nad między innymi Rashidem Magomedovem, Akhmetem Alievem czy Chrisem Wadem.

– W swoim pierwszym występie w PFC zmierzę się z dwukrotnym mistrzem Natenem Schulte – napisał Marcin. – To będzie ciężka walka i dobry test dla mnie. Nigdy nie czekałem na łatwe walki, więc bardzo się cieszę z tego zestawienia. Trzymajcie za mnie kciuki, a ja zrobię swoje.

https://twitter.com/MarcinHeld/status/1364244615101116416?s=20

Przypomnijmy, że sezon w PFL podzielony jest na dwa etapy – ligowy oraz pucharowy. W tym pierwszym każdy z ośmiu dziesięciu zawodników biorących udział w rozgrywkach toczy dwie walki, za które może zdobył łącznie maksymalnie 12 punktów – przy założeniu, że wygra obie przez skończenia w pierwszych rundach. Skończenie w rundzie drugiej jest warte 5 punktów, w trzeciej – 4, a zwycięstwo na punkty – 3. Za porażkę zawodnicy nie otrzymują punktów.

Nie wiadomo póki co, z kim Marcin Held stoczy drugą walkę ligową. Wśród potencjalnych rywali znajdują się Anthony Pettis, Johnny Case czy Olivier Aubin-Mercier. Poniżej wszyscy zawodnicy, którzy wezmą udział w rozgrywkach w kategorii lekkiej.

Tegoroczne gale PFL będą transmitowane na kanale TVP Sport.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button