UFC

Dwa wielkie nazwiska z kickboxingu dołączą do przygotowań Jana Błachowicza przed walką z Alexem Pereirą?

Jan Błachowicz i jego nowy trener Michał Mankiewicz zdradzili, że planują uzupełnić ekipę sparingprtnerów przed starciem z Alexem Pereirą o dwa piekielnie mocne nazwiska z kickboxingu.
Od pewnego czasu były mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz planował, aby na jakiś czas zmienić otoczenie treningowe i zawitać do Stanów Zjednoczonych. Stwierdził, że pewna odmiana i nowe bodźce wyszłyby mu na dobre.

Jak jednak przyznał w najnowszej odsłonie magazynu Koloseum na Polsat Sport, plany te na najbliższy czas rewiduje. W drodze do konfrontacji z Alexem Pereirą, która odbędzie się 29 lipca w Salt Lake City w ramach co-main eventu gali UFC 291, wszystko, czego potrzebuje, ma na miejscu w warszawskim WCA.
– W Polsce kickbokserów nie brakuje – powiedział cieszynianin. – Pod Alexa można bardzo łatwo znaleźć sparingpartnerów. Zrobiliśmy to bardzo szybko. Tak samo, jak pod Adesanyę się szykowaliśmy, więc to jest fajne.

– W Polsce ciężej znaleźć sparingpartnerów pod Ankalaeva – dodał. – Nie dość, że mańkut, dobrze radzi sobie w stójce, kontrola na ziemi, parter. To jest ciężkie w Polsce.

– Ale pod Pereirę nie ma z tym żadnego problemu, więc można zrobić to tak, jak lubię, czyli na miejscu.


Jan Błachowicz bukmacherskim faworytem w starciu z Alexem Pereirą


Kilka dni temu polski półciężki zdradził, że jego głównymi sparingpartnerami przed nadchodzącą walką z Poatanem będą specjalizujący się w szermierce na pięści i kopnięcia Kamil Ruta oraz Patryk Grabowski. Ten ostatni poleci zresztą z nim do Salt Lake City, aby pomóc mu w ostatnim etapie przygotowań.

Michał Mankiewicz – przyjaciel Jana Błachowicza, który przejął stery w sztabie trenerskim w przygotowaniach do walki Cieszyńskiego Księcia z Poatanem – dodał w Koloseum, że czasami w rolę sparingpartnera dla byłego mistrza wciela się też Izu Ugonoh.Na tym jednak nie koniec. Meta przyznał, że liczy na to, iż w przygotowaniach do walki Janowi Błachowiczowi pomoże też pogromca Badra Hariego Arkadiusz Wrzosek, który jest na ostatniej prostej przed walką z Bogdanem Stoicą na Stadionie Narodowym.

To jednak nie wszystko w temacie sparingpartnerów. Jan Błachowicz planuje w najbliższym czasie uzupełnić ich skład o jeszcze jedno bardzo mocne na scenie kickbokserskiej nazwisko.
– Myślę jeszcze, żeby ściągnąć Sergeja Maslobojeva, aktualnego mistrza GLORY – powiedział Jan. – Pomagał mi przed Rakiciem, więc zobaczymy. Wiem, że ma jakiś delikatny uraz, więc jak się tylko zaleczy, to przyjedzie.

Sergej Maslobojev to były mistrz kategorii półciężkiej organizacji GLORY. Pas stracił w lutym tego roku, ulegając Donegi Abenie. Litwin w przeszłości gościł już na matach WCA.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button