„Dużo przeklinał…” – trener zdradza, z czym nie mógł pogodzić się Conor po porażce z Khabibem


Trener Conora McGregora, John Kavanagh opowiedział o reakcji Irlandczyka na porażkę z Khabibem Nurmagomedovem podczas gali UFC 229 w Las Vegas.

W sobotę Conor McGregor doznał drugiej porażki pod sztandarem UFC, w walce wieczoru gali UFC 229 w Las Vegas będąc zmuszonym uznać wyższość Khabiba Nurmagomedova, który zmusił go do klepania w czwartej rundzie.

Święte oburzenie, honor Khabiba, klasa Conora – rzecz o drace po UFC 229

Póki co UFC nie przedstawiło serii The Thrill and the Agony po gali, wobec czego niewiele wiadomo o reakcji Irlandczyka na porażkę, ale… rąbka tajemnicy w podcaście Joego Rogana uchylił jego trener John Kavanagh.

Dużo przeklinał.

– powiedział Kavanagh, zapytany o słowa McGregora po walce.

Był bardzo przybity. Nienawidzi technicznych błędów, więc ta prawa ręka… Był bardzo rozczarowany, że dał się trafić w ten sposób.

Zabawne w tym wszystkim jest to, że gdyby tę prawą rękę pokazać trenerowi boksu, powie, że była okropna. Głowa w dół, zamach… Ale ja nie dbam o opinie ludzi na dane tematy – tylko o efekty. A to była cholernie efektywna technika. To jeden z najmocniejszych i najczystszych ciosów, jakimi został trafiony w swojej karierze MMA.
Kavanagh mówi oczywiście o knockdownie, jaki McGregorowi na początku drugiej rundy zafundował Nurmagomedov.

Był to pierwszy knockdown, jakiego ofiarą w UFC stał się McGregor, choć formalnie – wedle FightMetric.com – za takowy nie został uznany.

Trener Irlandczyka nie ukrywa, że tytanowa szczęka byłego podwójnego mistrza okazała się kluczowa w tej właśnie akcji.

Conor doszedł do siebie bardzo, bardzo szybko.

– powiedział.

Tak (ma bardzo twardą szczękę). Rzadko bywa trafiany i to powoduje, że jego szczęka jest mocna, bo uderzenia ją osłabiają. Już przez 15 lat kariery sparuje prawie codziennie, więc gdyby nie miał takiego nieuchwytnego stylu walki, gdyby był typem gościa, który wdaje się w wojny, nie byłby w stanie tak znosić uderzeń.

Kavanagh przyznał też, że McGregora interesuje teraz wyłącznie rewanżowe starcie z Nurmagomedovem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *