Dustin Poirier wskazuje faworyta walki Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem


Sposobiący się do walki z Natem Diazem podczas nowojorskiej gali UFC 230 Dustin Poirier wskazał swojego faworyta w pojedynku o złoto pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem.

Na palcach jednej ręki zliczyć można zawodników, którzy będą bardziej zainteresowani pojedynkiem o złoto kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem niż Dustin Poirier.

Luizjańczyk nie ma bowiem wątpliwości, że to właśnie ze zwycięzcą dagestańsko-irlandzkiego boju skrzyżuje rękawice, jeśli miesiąc po ich walce, podczas listopadowej gali UFC 230 w Nowym Jorku pokona Nate’a Diaza, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu.

Jak natomiast Diament typuje starcie Dagestańskiego Orła z Notoriousem? O to zapytano go w programie The MMA Hour.

Skłaniam się w stronę Khabiba.

– odparł Poirier.

Nie wiem tylko, czy będzie w stanie skończyć Conora, ale myślę, że odniesie zwycięstwo.
Bliźniaczo podobnie do tematu podszedł też Georges Saint-Pierre, zapytany niedawno o faworyta walki wieczoru gali UFC 229. I podobnie jak Kanadyjczyk, tak i Poirier daleki jest od skreślania Irlandczyka, z którym zresztą w 2014 roku dzielił oktagon, przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie.

Ma ogromne szanse na zwycięstwo.

– powiedział Dustin.

Ma świetny timing, świetnie ocenia dystans. Zobaczymy, czy tylko wystarczy mu obrony przed obaleniami i kondycji. Tyle tak naprawdę będzie musiał zrobić. Będzie miał swoje szanse, ale musi zdać test z zapasów i wytrzymałości – test fizyczny, który Khabib narzuci od początku walki.

Rok temu Irlandczyk stoczył co prawda walkę bokserską, ale w oktagonie UFC nie był widziany od listopada 2016 roku, gdy zdetronizował Eddiego Alvareza, zdobywając drugi pas mistrzowski i tym samym zapisując się na kartach historii.

Poirier podchodzi jednak ze sporym dystansem do tez, wedle których McGregor z powodu nieaktywności może pokryć się oktagonową rdzą.

To tak naprawdę wszystko kwestia nastawienia.

– powiedział.

Gdy złapiesz swój rytm, timing, wszystko inne wraca.

*****

5 możliwych walk wieczoru na nowojorską galę UFC 230


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply