Druga walka mistrzowska na gali z Błachowiczem i Teixeirą? White uchylił rąbka tajemnicy!

Głównodowodzący UFC Dana White zdradził, jaki drugi pojedynek mistrzowski najprawdopodobniej odbędzie się podczas wrześniowej gali UFC 266.

Nie do końca wiadomo co prawda jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się gala UFC 266 – możliwe, że zostanie przesunięta o kilka tygodni względem pierwotnie zaplanowanego 4 września – ani też, gdzie do niej dojdzie – pod uwagę branych jest pięć amerykańskich miast – ale wszystko wskazuje na to, że uświetnią je dwie walki mistrzowskie. Co najmniej dwie!
O pierwszej wiemy od dawna – wysławszy Israela Adesanyę z powrotem do 185 funtów, w drugiej obronie tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z rozpędzonym serią pięciu zwycięstw i również przeżywającym drugą młodość Gloverem Teixeirą.
Natomiast w najnowszym wywiadzie udzielonym UFC Arabia sternik amerykańskiego giganta Dana White w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerował, że polsko-brazylijski bój nie będzie jedynym mistrzowskim na okoliczność gali UFC 266.

Zapytany bowiem o to, kiedy dojdzie do walki o koronę kategorii piórkowej pomiędzy jej mistrzem Alexandrem Volkanovskim i Brianem Ortegą, szef UFC wskazał właśnie szykowaną na wrzesień galę UFC 266.

– Powinno dojść do tej walki jesienią – powiedział amerykański promotor. – Tak, dokładnie wtedy będą walczyć. Prawdopodobnie wrzesień.

Alexander Volkanovski i Brian Ortega byli w ostatnich miesiącach pochłonięci rolami trenerów w programie The Ultimate Fighter, który jest obecnie emitowany w amerykańskiej telewizji.Niepokonany pod banderą UFC Australijczyk dwa ostatnie pojedynki stoczył z Maxem Hollowayem. W grudniu 2019 roku pokonał Hawajczyka jednogłośną decyzją sędziowską, przejmując tron 145 funtów, a w rewanżu, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku, wygrał niejednogłośnie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Z kolei Brian Ortega był ostatnio widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, rozbijając w pył na pełnym dystansie Chan Sung Junga. Tym samym powrócił na drogę zwycięstw po dotkliwej porażce z Maxem Hollowayem prawie dwa lata wcześniej.
Pierwotnie do walki Volkanovskiego z Hollowayem miało dojść podczas marcowej gali UFC 260, ale Australijczyk zmuszony był wycofać się z zawodów z powodu zakażenia koronawirusem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply