European Fighting ChallengeExtreme Fighting Championship

Dricus Du Plessis z morderczym poddaniem, obronił złoto wagi średniej EFC – VIDEO

Były mistrz 77 kilogramów KSW Dricus Du Plessis po ponad dwóch latach powrócił pod sztandar EFC, broniąc złota kategorii średniej.

W walce wieczoru gali EFC 83 w południowoafrykańskiej Pretorii Dricus Du Plessis (13-2) już w pierwszej rundzie unifikacyjnej walki o złoto wagi średniej poddał tymczasowego mistrza Brendana Lesara (3-0).

Obaj zawodnicy od początku walki nie oszczędzali się w stójce, wymieniając się ciosam i kopnięciami. Obaj mieli też swoje dobre momenty, szczególnie przy okazji srogich niskich kopnięć.

Początkiem końca Lesara okazała się ostra szarża Du Plessisa, który kombinacją – a konkretnie lewym sierpem – posłał cofającego się rywala na deski. Tam rzucił się za nim z kolejnymi ciosami i łokciami. Tymczasowy mistrz próbował wracać na górę, ale Du Plessis błyskawicznie złapał go w piekielnie ciasna gilotynę, z której nie było już ucieczki. Lesar odklepał.
W krótkim wywiadzie po walce Stillknocks wyraził pełną gotowość na przejście do kategorii półciężkiej, aby i tamtejszy pas zawiesić na swoje biodra.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button