KSWPolskie MMA

Dricus Du Plessis rzuca wyzwanie Aleksandarowi Ilicowi

Były mistrz kategorii półśredniej Dricus Du Plessis zaprosił w bitewne tany Aleksandara Ilica na okoliczność jubileuszowej gali KSW 50.

Przed kilkoma dniami nowo koronowany mistrz kategorii średniej Scott Askham, który sięgnął po złoto podczas gali KSW 49 w Gdańsku, rozbijając w rewanżu Michała Materlę, zdradził, że doszły go słuchy o potencjalnej walce pomiędzy Dricusem Du Plessisem i Aleksandarem Ilicem, która mogłaby wyłonić kolejnego pretendenta.

Zobacz także: Roberto Soldic zdecydowanie o potencjalnej przeprowadzce do wagi średniej

Dziś natomiast Afrykaner zabrał się do pracy, kładąc medialne fundamenty pod starcie z Serbem.

Hej Joker! Spotkajmy się w klatce na #KSW50 w Londynie! Zwycięzca otrzyma miano głównego pretendenta do walki o pas. StillKnocks vs The Joker! Co o tym myślisz Aleksandar „Joker” Ilic? 👊
Dricus Du Plessis stoczył pod sztandarem KSW dwie walki – obie z Roberto Soldicem. W pierwszej odebrał Chorwatowi pas mistrzowski wagi półśredniej, ubijając go w drugiej rundzie, natomiast w rewanżu, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, sam padł pod uderzeniami Robocopa w trzeciej odsłonie.

Do akcji miał powrócić podczas marcowej gali KSW 47, gdzie ponownie zestawiono go z Borysem Mańkowskim, ale z powodu niezdolności do zejścia do 77 kilogramów, wycofał się z występu, ogłaszając migrację do kategorii średniej.

Aleksandar Ilic ma za sobą spektakularny debiut pod flagą polskiego giganta. Podczas marcowej gali KSW 47 przegrał co prawda dwie pierwsze rundy walki z Damianem Janikowskim, ale na początku trzeciej przepięknym kopnięciem na głowę odwrócił losy walki, nokautując wrocławianina.

Występ Scotta Askhama podczas wrześniowej gali KSW 50 na Wembley stoi pod dużym znakiem zapytania, bo Brytyjczyk złamał rękę w starciu z Michałem Materlą. A to może otworzyć drogę do zestawienia eliminatora właśnie pomiędzy Dricusem Du Plessisem i Aleksandarem Ilicem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button