Drew Dober vs. Carlos Diego Ferreira na listopadowej gali UFC FN

Drew Dober i Carlos Diego Ferreira powalczą o utorowanie sobie drogi do walk ze ścisłą czołówką kategorii lekkiej.

Interesujące starcie w kategorii lekkiej pomiędzy dwoma zawodnikami z czołowej piętnastki dywizji, Drewem Doberem (23-9) i Carlosem Diego Ferreirą (17-2), jest bliskie finalizacji na okoliczność zaplanowanej na 7 listopada gali UFC Fight Night.

O planach zestawienia walki doniósł portal ESPN.com.

Sklasyfikowany na 15. miejscu w rankingu 155 funtów Drew Dober walczy pod sztandarem UFC od siedmiu lat, ale ostatnimi czasy nabrał wiatru w żagle. Znajduje się na fali trzech zwycięstw przez nokauty, obronną ręką wychodząc z sześciu spośród siedmiu ostatnich pojedynków. Jedynej porażki w tym okresie doznał z rąk Beneila Dariusha. Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali UFC Fight Night, rozbijając w pył Alexandra Hernandeza. Natomiast wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Nasrata Haqparasta czy Scotta Holtzmana.
Okupujący 8. miejsce w klasyfikacji Diego Ferreira może pochwalić się jeszcze lepszą serią zwycięstw – wygrał bowiem aż sześć ostatnich starć, w tym trzy przed czasem. Po raz ostatni był widziany w oktagonie podczas styczniowej gali UFC 246, poddając Anthony’ego Pettisa. Wcześniej pokonywał też między innymi Mairbeka Taisumova czy Rutama Khabilova.

Obaj zawodnicy są agresywni, wywierają presję i dysponują solidną kondycją. W stójce to jednak Amerykanin powinien rozdawać karty, choć w walce na chwyty to Brazylijczyk będzie przeważał. Samo zagrożenie zapaśnicze ze strony Ferreiry może zresztą osłabić aktywność stójkową Dobera. Wydaje się jednak, że bez obaleń Ferreirze trudno będzie skończyć ten pojedynek z uniesioną ręką.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Drew Dober – 1.65
Carlos Diego Ferreira – 2.15

Wstępny typ:

Drew Dober
Rozpiska UFC Fight Night

155 lbs: Drew Dober (23-9) vs. Carlos Diego Ferreira (17-2)
185 lbs: Ian Heinisch (14-3) vs. Brendan Allen (15-3)
115 lbs: Claudia Gadelha (18-4) vs. Xiaonan Yan (12-1)
135 lbs: Sarah Moras (6-6) vs. Vanessa Melo (10-8)
185 lbs: Kyle Daukaus (9-1) vs. Dustin Stoltzfus (13-1)
185 lbs: Trevin Giles (12-2) vs. Bevon Lewis (7-2)
170 lbs: Max Griffin (15-8) vs. Ramiz Brahimaj (8-2)
135 lbs: Gustavo Lopez (11-5) vs. Felipe Corales (9-2)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply