UFC

(AKTUALIZACJA) Doo Ho Choi vs. Renan Barao walką wieczoru UFC on FOX 24

W walce wieczoru gali UFC on FOX 24 rękawice skrzyżują Doo Ho Choi i Renan Barao.

Starcie w kategorii piórkowej pomiędzy Doo Ho Choiem (14-2) i byłym mistrzem kategorii koguciej Renanem Barao (34-4) zostało walką wieczoru gali UFC on FOX 24, która odbędzie się 15 kwietnia w Kansas. Zestawienie podała oficjalnie do wiadomości organizacja UFC.
Po trzech zwycięstwach z rzędu w pierwszej rundzie przez nokauty Koreańczyk zmierzył się w grudniu ubiegłego roku na gali UFC 206 z Cubem Swansonem, przegrywając po nieprawdopodobnej chwilami walce, która przez wielu uznana została za najlepszą w UFC w 2016 roku.

Barao natomiast po drugiej porażce z TJ-em Dillashawem przeniósł się do kategorii piórkowej, w debiucie przegrywając jednak przez decyzję z Jeremym Stephensem. We wrześniu zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 95 zaliczył w końcu swoje premierowe zwycięstwo w 145 funtach, wypunktowując Phillipe Novera.

Choi to niezwykle efektownie i agresywnie walczący zawodnik, który udowodnił, że posiada wielkie serce do walki i tytanową szczękę, ale w konfrontacji z lepiej poukładanym od strony technicznej – choć z całą pewnością nie tak widowiskowym – Brazylijczykiem będzie czekało go trudne zadanie, zwłaszcza, że wraca po wojnie ze Swansonem. Z drugiej natomiast strony, Barao nie prezentuje się szczególnie dobrze w 145 funtach i niewykluczone, że najlepszy etap swojej kariery ma już dawno za sobą, podczas gdy Choi nadal się rozwija.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Doo Ho Choi – 2.10
Renan Barao – 1.70

Rozpiska UFC on FOX 24

Walka wieczoru

145 lbs: Doo Ho Choi (14-2) vs. Renan Barao (34-4)

Pozostałe

115 lbs: Michelle Waterson (14-4) vs. Rose Namajunas (5-3)

AKTUALIZACJA: UFC zaprzecza, jakoby miało dojść do walki, ogłoszenie jej na swojej stronie internetowej określając mianem „błędu”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button