Doniesienia: zaskakująco niska sprzedaż PPV gali UFC 254: Khabib vs. Gaethje

Wygląda na to, że Dana White mocno rozminął się z szacunkami sprzedaży PPV zeszłotygodniowej gali UFC 254: Khabib vs. Gaethje.

Głównodowodzący UFC Dana White w tygodniu poprzedzającym galę UFC 254 roztaczał śmiało wizję rekordowej sprzedaży PPV wydarzenia. Przebąkiwał co prawda, iż godziny gali nie są najlepsze na amerykański rynek – odbyła się ona w najlepszych godzinach w Europie – ale kusił szacunkami, które miały wskazywać na to, iż sprzedaż PPV nie tylko może przebić 2 miliony, ale może też zostawić w tyle rekordową pod tym względem – 2,4 mln PPV – galę UFC 229 z Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem w rolach głównych.

Jednak rzeczywistość nie okazała się tak kolorowa. Otóż, wedle nieoficjalnych doniesień Sports Business Journal, sprzedaż PPV sobotniej gali z Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje wyniosła 675 tysięcy.

Oznaczałoby to, że UFC 254 pod względem sprzedaży PPV zostało zdystansowane przez aż cztery inne tegoroczne gale. Wedle nieoficjalnych doniesień, na czele w tym roku znalazły się UFC 251 z Kamaru Usmanem i Jorge Masvidal (1,3 mln PPV), UFC 246 z Conorem McGregorem i Donaldem Cerrone (1 mln), UFC 253 z Israelem Adesanyą i Paulo Costą oraz UFC 249 z Justinem Gaethje i Tonym Fergusonem.
Wymienione wyżej gale odbyły się jednak w dostosowanych do amerykańskiego rynku godzinach.

Nie znaczy to jednak, że UFC 254 nie wykręciło żadnego rekordu. Wywiad po walce, jakiego udzielił Khabib Nurmagomedov, okazał się bowiem najczęściej oglądanym na You Tube w historii organizacji.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kaleson

    29 października 2020 at 18:54

    Pięknie dziękuję :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply