Doniesienia: walka Kamaru Usman vs. Colby Covington niepewna, Jorge Masvidal i Nate Diaz w grze

Do nowojorskiej gali UFC 244 pozostał niespełna dwa miesiące, a tymczasem wszystko wskazuje na to, że matchmakerzy mają spory problem z zestawieniem walki wieczoru.

Jeszcze kilka tygodni temu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że podczas nowojorskiej gali UFC 244 w Madison Square Garden dojdzie do ociekającego złą krwią pojedynku pomiędzy zasiadającym na mistrzowskim tronie wagi półśredniej Kamaru Usmanem oraz byłym tymczasowym mistrzem Colbym Covingtonem.

Zobacz także: Tony Ferguson przekonuje, że Conor McGregor przestał się liczyć

Chaos pokonał bowiem ostatnią – zdaniem wielu – przeszkodę na drodze do walki o złoto, rozbijając na pełnym dystansie Robbiego Lawlera podczas gali UFC on ESPN 5.

Jak jednak donosi dziennikarz Ariel Helwani, sytuacja mocno się skomplikowała. Wedle źródeł Kanadyjczyka, pojedynek jest bowiem daleki od finalizacji. Tak daleki, że UFC poszukuje innych opcji – w postaci innej potyczki o pas mistrzowski 170 funtów albo w ogóle innej walki wieczoru nowojorskiej gali.

Dziennikarz twierdzi, że ofertę pojedynku z Kamaru Usmanem otrzymał Jorge Masvidal, który zresztą nieszczególnie się z tym kryje, vide wpis poniżej.

Na tym jednak nie koniec, bo UFC rozważa także możliwość zestawienia starcia Jorge Masvidala z mającym za sobą triumfalny powrót Natem Diazem w ramach dania głównego gali w MSG. Wedle doniesień, prace nad tym zestawieniem również są jednak dalekie od ukończonych.

Można się domyślać, że wszystko rozbija się o pieniądze. Angażując do rozmów różnych zawodników, UFC może skutecznie zbijać cenę. Kto bowiem wie, czy, przykładowo, Colby Covington nie obniży swoich wymagań finansowych, świadom, że ofertę walki z Kamaru Usmanem otrzymał też gotowy zaakceptować niższą stawkę Jorge Masvidal?
To stara i sprawdzona taktyka negocjacyjna UFC. Lata temu Khabib Nurmagomedov otrzymał i podpisał kontrakty na walkę z Conorem McGregorem i Eddiem Alvarezem – akurat wtedy, gdy irlandzko-amerykański duet negocjował stawki za swoją walkę. W rezultacie, jak twierdził wówczas Abdulmanap Nurmagomedov, zarówno Notorious, jak i Król Podziemia mocno zeszli z ceny, garnąc się do wspólnej walki.

Trzy poprzednie gale UFC zorganizowane w Madison Square Garden były uświetnione starciami wspomnianych Eddiego Alvareza z Conorem McGregorem, a także Georgesa Saint-Pierre’a z Michaelem Bispingiem oraz Daniela Cormiera z Derrickiem Lewisem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply