UFC

„Wyszło g*wnianie, ale…” – trzy najbliższe gale UFC przełożone na nieokreślony termin

Wedle nieoficjalnych doniesień, trzy najbliższe gale UFC zostały odwołane i przesunięte na nieokreślony termin.

Wygląda na to, że Dana White i spółka przegrali walkę z pandemią koronawirusa. Jak nieoficjalnie doniósł bowiem na Twitterze dziennikarz Michael Carroll, sternik amerykańskiego giganta rozesłał pracownikom e-mail, w którym poinformował o przesunięciu na nieokreślony termin w przyszłości trzech najbliższych gal.

– Gala UFC, która miała odbyć się w ten weekend, oraz te zaplanowane na 28 marca i 11 kwietnia zostały przeniesione na nieokreślony termin w przyszłości – wedle e-maila od Dany White’a do wszystkich pracowników UFC – napisał Carroll.

– Dana White pochwalił wysiłki wszystkich pracowników za ciężką pracę nad organizowaniem gal wszędzie i o każdej porze – kontynuował Carroll. – Jednak w obecnych okolicznościach jest to po prostu niemożliwe.

– UFC także zaproponowało wsparcie wszystkim pracownikom oraz członkom ich rodzin, którzy mogą potrzebować medycznego wsparcia w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Pozytywne e-mail, szczerze mówiąc.
Walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 29, która pierwotnie miała odbyć się w sobotę w Londynie, było kluczowe dla układu sił w kategorii półśredniej starcie Tyrona Woodleya z Leonem Edwardsem. Wobec planów zorganizowania wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i wycofania się z walki Leona Edwardsa w ostatnich godzinach toczyły się zaawansowane negocjacje w sprawie potencjalnego zastępstwa dla T-Wooda. Głównym kandydatem był Colby Covington, ale… Temat jest już nieaktualny.

Gala UFC on ESPN 8 z Francisem Ngannou i Jairzinho Rozenstruikiem w rolach głównych miała odbyć się w Columbus. Kilka dni temu przełożono ją natomiast do UFC Apex w Las Vegas, by następnie poinformować ustami Dany White’a, że wydarzenie odbędzie się jeszcze gdzieś indziej – nie precyzując jednak gdzie.Wreszcie 11 kwietnia w Portland w ramach gali UFC on ESPN+ 30 rękawice skrzyżować mieli Alistair Overeem i Walter Harris. Do akcji powrócić miał też w Portland Krzysztof Jotko, mierząc się z Erykiem Andersem.
Poniżej pełna treść e-maila od Dany White’a do pracowników (za MMAJunkie.com).

Witajcie, Załogo,

ostatnie tygodnie były szalone.

Robiliśmy, co się dało, by utrzymać harmonogram naszych gal, bo zawodnicy chcą walczyć, pracownicy chcą pracować, a fani chcą oglądać sport.

Masa ludzi skontaktowała się z nami w ostatnich dniach, aby podziękować za to, że nie odwołaliśmy sobotniej gali w Brasilii. Gdy na świecie dzieją się dziwne rzeczy albo dochodzi do tragedii – na przykład strzelaniny z 1 października – ludzie chcą wrócić do normalności, a nic nie daje lepszego poczucia normalności niż oglądanie sportu.

Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby przenieść nasze następne trzy gale – w Londynie, Columbus i Portland. Każdego dnia pojawiały się jednak nowe ograniczenia względem podróży i zgromadzeń, które uniemożliwiają nam utrzymanie harmonogramu. Nie możemy nawet zorganizować gali w Vegas, naszym mieście, bo do 25 marca obowiązuje zakaz wszelkich gal sportów walki w Nevadzie.

Słyszeliście, jak mówiłem, że jestem w biznesie organizowania walk od 20 lat. I tym się zajmujemy – znajdujemy sposób na to, żeby je organizować bez względu na wszystko. Nawet jeśli zawodnicy przestrzelą wagę, jeśli doznają kontuzji albo stan nie chce regulować nam gali, znajdujemy drogę. Tym razem jest inaczej. Cały świat jest przez to dotknięty i nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo was i waszych rodzin.

Dlatego w trybie natychmiastowym zamykamy wszystkie biura, także siedzibę główną w Vegas – przynajmniej do 31 marca. I prosimy wszystkich pracowników o pracę z domu. Instytut Sportowy UFC także będzie zamknięty dla personelu, w tym zawodników, w tym czasie. Następne trzy gale – Londyn, Columbus i Portland – zostaną przełożone. UFC 249 jest nadal w planach, ale miejsce może ulec zmianie. Będziemy was informować.

Powtarzam wam cały czas – jesteście NAJLEPSI. Wyszło gównianie, ale DAMY RADĘ i wyjdziemy z tego TWARDSI, SILNIEJSI i OSTRZEJSI niż wcześniej.

Teraz priorytetem jest zadbanie o was i wasze rodziny.

Na koniec, chcę, abyście wiedzieli, że UFC jest z wami. Jeśli wy albo ktokolwiek z waszej rodziny zaobserwujecie symptomy koronawirusa i będziecie mieć problem, żeby dostać się do lekarza, skontaktujcie się, proszę, ze mną, Lawrencem lub Hunterem.

Dana.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button