Doniesienia: Said Nurmagomedov w UFC

Perspektywiczny zawodnik kategorii muszej Said Nurmagomedov wedle słów Frankiego Edgara podpisał kontrakt z UFC.

Wielu kibcom mieszanych sztuk walki może się wydawać, że jeden Nurmagomedov to już wystarczająco dużo na jedną organizację UFC. Potwór, dominator, hegemon demolujący swoich rywali w kategorii lekkiej.

Tymczasem z nowym rokiem okazało się, że lada moment będzie już ich dwóch, bowiem kontrakt na walki w oktagonie podpisał młodszy brak Dagestańskiego Orła – Abubabakar. Czy zatem pozostałe dywizje poza lekką i półśrednią mogą spać spokojnie? Nic z tych rzeczy!

Jak podaje na swoim twitterowym koncie Frankie Edgar, już niebawem może okazać się, że to za oceanem zobaczymy Nurmagomedovów trzech!

Gratulacje dla jednego z moich głównych sparingpartnerów, Saida Nurmagomedova, za podpisanie kontraktu z UFC. Dzieciak jest wielką gwiazdą, to ninja. Świetny angaż UFC.

Said Nurmagomedov (11-1) – bo o nim mowa – to zawodnik wagi koguciej czeczeńskiego klubu Akhmat. 25-latek z Machaczkały nie jest jednak bratem dużo sławniejszego Nurmagomedova. Nie jest nawet kuzynem Khabiba. Po prostu pochodzi z zupełnie innego rodu Nurmagomedovów.

Said Nurmagomedov walczy od 2009. Jedyną porażkę (przez decyzję) poniósł z rąk innego zawodnika UFC Magomeda Bibulatova, w ramach turnieju ACB. Było to jednak cztery lata temu. Od tamtego czasu podpisał kontrakt z organizacją związaną z osobą Ramzana KadyrovaWFCA, i może pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Czy uda mu się wyśrubować licznik do sześciu pobied (z ros. pobieda – zwycięstwo) już pod banderą Dany White’a i spółki?

*****

Khabib Nurmagomedov: „McGregor będzie musiał zapracować na szansę walki o pas”

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply