Khabib Nurmagomedov: „McGregor będzie musiał zapracować na szansę walki o pas”

Khabib Nurmagomedov jest przekonany, że podczas kwietniowej potyczki z Tonym Fergusonem na szali znajdzie się prawdziwy tytuł kategorii lekkiej.

Sternik UFC Dana White nie udzielił jasnej odpowiedzi, dopytywany o pozbawienie pasa mistrzowskiego Conora McGregora, ale Khabib Nurmagomedov, który 7 kwietnia skrzyżuje pięści z tymczasowym na tę chwilę mistrzem Tonym Fergusonem podczas gali UFC 223 w Brooklynie, nie ma wątpliwości.

(Tony Ferguson) nadal jest tymczasowym mistrzem, ale będziemy walczyć o prawdziwy pas.

– powiedział w rozmowie z TSN.ca.

Tak będzie. Chwalił się swoim pasem, ale to był sztuczny pas, tymczasowy pas. Będziemy się bić o prawdziwy. Nie potrzebuję sztucznego.

Pozbawią go pasa. Jego pasa kategorii piórkowej i kategorii lekkiej. Będziemy walczyć o ten prawdziwy i tyle.

Nie rozumiem, dlaczego dziennikarze, ciągle pytają: „Hej, czy pozbawicie go pasa czy nie?”. Oczywiście, że UFC pozbawi go pasa.
To jednak nie wszystko, bo Dagestańczyk przekonuje, że do potencjalnego starcia z Irlandczykiem podchodzi z dystansem. Wiele mówi się co prawda o tym, że jeśli Nurmagomedov pokona Fergusona, to stanie do walki z McGregorem podczas wrześniowej gali UFC w Rosji, ale Khabib stawia sprawę jasno.

Będzie musiał zasłużyć na szansę walki o pas.

– powiedział o McGregorze.

Mój plan polega na pokonaniu Tony’ego Fergusona, a gdy UFC spróbuje ustawić McGregora jako następnego w kolejce, nie – będzie musiał na to zasłużyć. Powiem mu: „Hej, wracaj do kolejki”. Taki mam plan.

*****

Typowanie UFC 220 – Miocic vs. Ngannou

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply