Doniesienia: Poirier i Ferguson w charakterze rezerwowych walki Khabib vs. Gaethje

Dustin Poirier zdradził, dlaczego jego starcie z Tonym Fergusonem na UFC 254 nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Od wielu tygodni nie ustają medialne spekulacje o pojedynku pomiędzy dwoma byłymi tymczasowymi mistrzami kategorii lekkiej, Dustinem Poirierem i Tonym Fergusonem, do którego miałoby dojść podczas zaplanowanej na 24 października w Abu Zabi gali UFC 254.

Obaj zawodnicy wyrażali już w mediach pełną gotowość na pójście w oktagonowe tany, ale póki co walka nie została oficjalnie zapowiedziana. Dlaczego? Otóż, Luizjańczyk przyznał w rozmowie z ESPN.com, że barierą są warunki finansowe.

– Biorę tę walkę – powiedział. – Jeśli jednak chcą tej walki, muszę zostać odpowiednio wynagrodzony. Proste.

– Walczę dla pieniędzy i pieniądze muszą się zgadzać.
Powracający po zwycięstwie z Danielem Hookerem Diament od kilku tygodni przygotowuje się już do walki w American Top Team na Florydzie, przyjmując, że dojdzie do porozumienia z Daną Whitem i spółką.

Po wspomnianym starciu z Nowozelandczykiem – bardzo wyniszczającym – Luizjańczyk nie ukrywał, że potrzebuje dłuższej przerwy. Niewykluczone, że podwyżki domaga się właśnie z uwagi na październikowy termin walki z El Cucuyem.

Co zaś tyczy się właśnie Tony’ego Fergusona, to wedle doniesień ESPN.com, przystał on na walkę z Dustinem Poirierem, wobec czego z jego strony sytuacja jest klarowna.

Nieprzypadkowo organizatorzy chcą zestawić starcie Fergusona z Poirierem właśnie na okoliczność UFC 254. W walce wieczoru gali naprzeciwko siebie staną bowiem mistrzowie Khabib Nurmagomedov – właściwy – i Justin Gaethje – tymczasowy. Matchmakerzy chcą mieć pewność, że w razie jakiegoś dramatu w dagestańsko-amerykańskim starciu będą mieli gotowe zastępstwo.To jednak nie wszystko, bo wedle doniesień ESPN.com, pod uwagę brane są dwa scenariusze. Jeśli z walki wieczoru wypadnie Justin Gaethje, wówczas do Khabiba Nurmagomedova wyjdzie Tony Ferguson. Jeśli natomiast to Dagestański Orzeł nie zdoła wejść do klatki, naprzeciwko Justina Gaethje stanie jego były pogromca Dustin Poirier.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply