UFC

Doniesienia: Leon Edwards vs. Colby Covington w planach! Znamy termin i miejsce!

Wedle nieoficjalnych doniesień, pojedynek na szczycie kategorii półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem i Colbym Covingtonem jest planowany na okoliczność lipcowej gali UFC 291 w Londynie.
Nie żartował sternik UFC Dana White, gdy po londyńskiej gali UFC 286 zapowiadał, że to Colby Covington (17-3) będzie kolejnym rywalem dla mistrza kategorii półśredniej Leona Edwardsa (21-3).

Wedle doniesień SI.com, pojedynek Jamajczyka z Amerykaninem jest szykowany na okoliczność lipcowej gali w Londynie. Po bardzo udanym UFC 286 Dana White i spółka planują bowiem 22 lipca zorganizować w stolicy Anglii kolejne numerowane wydarzenie – UFC 291. Zwieńczyć ma je właśnie konfrontacja na szczycie wagi półśredniej pomiędzy Edwardsem i Covingtonem.
Jak jednak zaznacza SI, kontrakty na walkę nie zostały jeszcze podpisane. Rocky nie ukrywał zresztą w licznych wywiadach, że pojedynek z Colbym Covingtonem kompletnie go nie interesuje. Zarzekał się nawet, że nie podpisze kontraktu na walkę, jeśli znajdzie się na nim nazwisko Choasa. Kto wie, czy Jamajczyk nie zwleka z decyzją do przyszłotygodniowej gali UFC 287, w co-main evencie której Jorge Masvidal zmierzy się z Gilbertem Burnsem. Jamajczyk przyznaje bowiem, że potencjalna walka z Ulicznikiem z Miami interesowałaby go znacznie bardziej niż bój z Colbym Covingtonem.

Rocky może pochwalić się serią jedenastu zwycięstw. Przed dwoma tygodniami pokonał po raz drugi Kamaru Usmana, broniąc tym samym po raz pierwszy odebrany Nigeryjczykowi w zeszłym roku tytuł mistrzowski.

Colby Covington nie był widziany w akcji od marca zeszłego roku, gdy zdominował na pełnym dystansie Jorge Masvidala, powracając tym samym na zwycięskie tory po drugiej porażce z Nigeryjskim Koszmarem.

Chaos to zupełnie inny rodzaj zapaśnika aniżeli Kamaru Usman. Gdy łapie, męczy w klinczu, przechodzi od jednej techniki do drugiej, nieustannie szukając obalenia. Słynie też z wywierania ogromnej presji oraz żelaznych płuc. Z drugiej zaś strony, będzie to dla niego powrót do akcji po półtorarocznej prawie przerwie, a młodzieniaszkiem już nie jest. Co jednak być może najważniejsze, Edwards w ostatniej walce z Usmanem pokazał nie tylko mocno poprawioną defensywę zapaśniczą, ale także wyraźnie podrasowaną pracę na nogach – był znacznie trudniejszy do zamknięcia na ogrodzeniu.Przewidywane kursy bukmacherskie


Leon Edwards – 2.00
Colby Covington – 1.80

Wstępny typ

Leon Edwards

This poll has ended (since 1 month).

Leon Edwards vs. Colby Covington - kto wygra?

Leon Edwards
59.86%
Colby Covington
40.14%

Rozpiska UFC 291

Walka wieczoru

170 lb: Leon Edwards (21-3) vs. Colby Covington (17-3) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button