Doniesienia: Khabib Nurmagomedov wznowił treningi, stoczy jeszcze dwie walki w karierze

Rozdający karty w wadze lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov powrócił do treningów po śmierci ojca.

W zeszłym tygodniu niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zabrał po raz pierwszy publicznie głos po śmierci swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova.

W opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie poświęconym ojcu Dagestański Orzeł nie odniósł się natomiast w ogóle do swojej kariery sportowej – tj. swoich dalszych planów, wokół których w ostatnich tygodniach pojawiło się mnóstwo spekulacji.

Menadżer mistrza Ali Abdelaziz zapewnia natomiast od zeszłego tygodnia, że jego klient powróci do oktagonu przed końcem roku, mierząc się z tymczasowym mistrzem kategorii lekkiej Justinem Gaethje.
W rozmowie z UFC Arabia Egipcjanin poszedł nawet o krok dalej. Stwierdził mianowicie, że życzeniem Abdulmanapa było, aby Khabib zakończył karierę z bilansem 30-0 – i syn zamierza wypełnić jego wolę. Oznacza to, że w zawodowej karierze stoczy jeszcze dwa pojedynki.

Na tym nie koniec, bo w poniedziałek na światło dzienne wyszły nowe – wedle zapewnień autora wpisu – zdjęcia z treningów Dagestańskiego Orła.

Warto natomiast podkreślić, że jeszcze przed śmiercią ojca, gdy ten znajdował się w ciężkim stanie w szpitalu w Moskwie, Khabib podkreślał, że ani na chwilę nie zaprzestał treningów.
Nie wiadomo póki co, kiedy konkretnie Dagestańczyk powróci do oktagonu. Pierwotnie jego konfrontację z Justinem Gaethje szykowano na wrześniową galę UFC 253, ale mając na uwadze, że niedawno do wydarzenia tego dodano starcie na szczycie 185 funtów pomiędzy Israelem Adesanyą i Paulo Costą, wydaje się, że Dagestański Orzeł i Highlight skrzyżują rękawice w późniejszym terminie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply