Doniesienia: Khabib Nurmagomedov vs. Georges Saint-Pierre w przygotowaniu


Wedle nieoficjalnych doniesień, trwają prace nad doprowadzeniem do konfrontacji mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova z byłym championem kategorii średniej i półśredniej Georgesem Saint-Pierrem.

Wczorajszy wpis Aliego Abdelaziza – menadżera mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova – w którym zapowiedział wielkie ogłoszenie dotyczące Dagestańskiego Orła, wywołał lawinę spekulacji.

Tymczasem wedle doniesień MMATeamDagestan na Twitterze trwają prace nad doprowadzeniem do konfrontacji Dagestańczyka z… Georgesem Saint-Pierrem!

Khabib vs. GSP w przygotowaniu. Tyle wiem na tę chwilę.
Na ile doniesienia te pokrywają się z rzeczywistością – na tę chwilę nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że właściciel konta MMATeamDagestan w przeszłości wielokrotnie potwierdzał już, że w temacie Dagestańskiego Orła posiada informacje, jakimi nie dysponują inni dziennikarze, łącznie z tymi mainstreamowymi.

Khabib Nurmagomedov od wielu miesięcy nie ukrywał zainteresowania konfrontacją z Georgesem Saint-Pierrem, którego niezwykle sobie ceni, uważając go za wzór sportowca i mistrza. To jednak nie wszystko, bo wymarzonym starciem Abdulmanapa Nurmagomedova dla swojego syna od lat pozostaje właśnie to z legendarnym Kanadyjczykiem.

Także i sam Rush nie ukrywał w ostatnich tygodniach zainteresowani walkę z Dagestańskim Orłem, oceniając, że byłby w stanie zejść do kategorii lekkiej.

W zupełnie innym tonie wypowiadał się natomiast sternik UFC Dana White, który zapowiedział, że jeśli GSP chce potyczki z mistrzem, musi najpierw pokonać rywala z czołowej piątki 155 funtów. Wspominał też, że z punktu widzenia fanów na swoją szansę zasługuje rozpędzony jedenastoma wiktoriami Tony Ferguson.

Z kolei dopytywany niedawno o potencjalne starcie z Kanadyjczykiem, menadżer Dagestańczyka Ali Abdelaziz wyrażał nim zainteresowanie, zastrzegając jednak, że to Rush musi dojść do porozumienia z UFC. Ocenił też, że do walki może dojść, ale prawdopodobnie w umownym limicie wagowym, powątpiewając, czy White byłby gotów przyznać GSP kolejnego titleshota po tym, jak Kanadyjczyk w zeszłym roku po miesiącu oddał złoto 185 funtów.

Niepokonany na zawodowej scenie Khabib Nurmagomedov przed kilkoma tygodniami odniósł najcenniejsze medialnie zwycięstwo, rozbijając i poddając Conora McGregora. Georges Saint-Pierre nie był widziany w akcji od roku, gdy poddał Michaela Bispinga.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *